• In English
 • ДАБІ України консультує громадян щодо правильного заповнення дозвільних документів
  опубліковано 11 липня 2014 року о 09:31

  Державна архітектурно-будівельна інспекція України запровадила консультування громадян щодо оформлення ними дозвільних документів. Наразі найефективніші консультаційні центри працюють в столиці, Київській, Запорізькій, Дніпропетровській та Вінницькій областях. Це частина стратегії Держархбудінспекції з боротьби з корупцією та надання громадянам якісних безкоштовних послуг. Про це повідомив голова ДАБІ України Максим Мартинюк.

  Він підкреслив, що раніше до 70% людей, які подавали документи, зверталися до фірм-посередників. Причина – неправильне заповнення документації і, як результат, великий відсоток відмов з боку інспекції.

  «Були випадки, коли 5-8 разів поспіль інспектори повертали людині неправильно заповнену декларацію. Тепер же ми дали громадянам вибір. Або й далі платіть гроші посередникам, або ж зверніться до безкоштовних консультаційних центрів, де вам допоможуть зробити все правильно», - заявив керівник Держархбудінспекції України.

  За його словами, скоро у всіх обласних центрах будуть надаватися такі консультаційні послуги. Більше того, з часом інспекція планує запровадити таку практику і в райцентрах.

  «Це частина нашої комплексної стратегії в боротьбі з корупцією. Адже за останні роки відбулося зрощення фірм-посередників та державних службовців. Сьогодні ми з цим успішно боремося. Від успіхів цієї боротьби залежить не лише якість державних послуг, але й ціни на нерухомість. Адже, мінімізувавши рівень корупції в галузі, ми отримаємо зменшення собівартості будівництва житла», - впевнений Максим Мартинюк.