• In English
 • Зустріч Постійного представника України при відділенні ООН з Верховним комісаром ООН з прав людини Наванетем Піллей
  опубліковано 10 липня 2014 року о 19:28

  10 липня відбулася зустріч Постійного представника України при відділенні ООН та інших міжнародних організацій у Женеві Юрія Клименка з Верховним комісаром ООН з прав людини Наванетем Піллей.

  Увагу Верховного комісара було привернуто до ситуації, яка склалася у зв’язку з незаконним вивезенням та взяттям під варту на території РФ військовослужбовця Збройних Сил України Надії Савченко, захопленої у червні представниками терористичних збройних формувань, що діють на сході України. Наголошено на загрозливій тенденції незаконного переміщення на територію РФ та довільного затримання російською стороною українських громадян.

  Українська сторона висловила сподівання на відповідну реакцію на свавільні дії, до яких вкотре вдається Російська Федерація, брутально порушуючи права та свободи людини, а також сприяти звільненню незаконно затриманих РФ українських громадян, включаючи Н.Савченко.

  Н.Піллей висловила занепокоєння у зв‘язку зі згаданими кричущими випадками свавілля, які мають місце по відношенню до громадян України, пообіцяла вивчити надані українською стороною матеріали та належним чином відреагувати на наведені факти порушень прав людини.

  У ході бесіди були також обговорені актуальні питання співробітництва України з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, зокрема, у контексті підготовки до наступної, 27-ї сесії Ради ООН з прав людини у вересні 2014 р.