• In English
 • Павло Петренко: Громадськість повинна тримати під контролем всі факти порушення прав людини в Криму
  опубліковано 10 липня 2014 року о 18:20

  Події на Сході України не повинні зсунути на периферію анексію Росією Криму та кричущі факти порушень прав людини на території півострова. Суспільство в Україні і світова спільнота повинні тримати під контролем всі події, які відбуваються в Автономній Республіці Крим, щоб жодне порушення не залишилося поза увагою. Про це заявив Міністр юстиції України Павло Петренко під час брифінгу в Будинку Уряду щодо ситуації із дотриманням прав людини у АР Крим. Участь у заході також взяли Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, народний депутат Мустафа Джемілєв та голова експертної ради Міністерства юстиції, радник Міністра юстиції Георгій Лонгвинський.

  «Російські окупанти сподіваються на те, що події на Сході України зможуть відвести на другий план питання Криму. Тут позиція Уряду чітка: незважаючи на те, що на сході орудують терористи і бандити, питання Криму у нас стоїть на першому місці. Бо це та рана на тілі української держави, яка загоїться тільки тоді, коли Крим буде звільнений від військових агресорів Росії, - заявив Міністр. - Жодна особа, яка там була викрадена, закатована, вбита, яка зазнала нелюдське ставлення, не буде забута. Зараз важливо, щоб громадськість це пам’ятала».

  Він висловив переконання, що світова спільнота також ніколи не визнає Крим територією Російської Федерації: «Крим завжди був і є територією України».

  Павло Петренко зазначив, що Міністерство юстиції, спільно з громадськими та правозахисними організаціями, робить все можливе, щоб відстоювати справедливість з допомогою юридичних і дипломатичних дій. Він нагадав, що станом на сьогодні в Європейському суді з прав людини слухаються дві справи, які стосуються окупації Криму і протиправних дій і співробітництва Росії з терористами на Сході України.

  «Ми фіксуємо всі факти викрадення військових, дипломатів, цивільного населення, вбивств і катувань. Таких фактів дуже багато. Наприклад, заява, яка, зокрема, стосується компенсації збитків РФ за тимчасову неможливість користування нашим майном на суму 1 трильйон 180 млрд. грн., складається з 200 сторінок і містить 914 пунктів конкретно обґрунтованих звинувачень та величезну кількість додатків відео- і фотоматеріалів. Ця заява буде ще збільшуватися в обсягах, бо щодня фіксуються нові факти порушення прав людини», - наголосив Павло Петренко.

  Загалом процеси з порушенням прав людини в Криму щодня поглиблюються, і вони уже сягнули загрозливих масштабів. Особливих утисків і репресій зазнають кримські татари, репресії щодо яких щоразу набувають нових форм.

  Він переконаний, що заборона в’їзду голови Меджлісу на територію Криму теж стане предметом розгляду Європейського суду з прав людини. А намір заборонити діяльність Меджлісу в Криму, зазначив Міністр, є кричущим порушенням міжнародних норм. Окремої уваги заслуговує питання відповідальності представників Чорноморського флоту РФ, дії яких, на думку Міністра, також будуть предметом судового розгляду.