• In English
 • За результатами півріччя в аеропорту "Бориспіль" обслужили понад 3 млн. пасажирів
  опубліковано 10 липня 2014 року о 18:14

  Протягом першого півріччя 2014 року на авіаційному ринку країни спостерігалася тенденція до  зменшення обсягів перевезень. На ринок авіаперевезень негативно вплинув спад туристичної та ділової активності. Авіакомпанії – як базові, так і міжнародні - протягом півріччя скасовували заявлені раніше слоти, завантаженість рейсів зменшилася. Загалом по Україні, за попередніми прогнозами Державіаслужби, за підсумками року очікується зменшення пасажиропотоку на рівні 30%.

  Незважаючи на це, динаміка перевезень в аеропорту «Бориспіль» наразі несуттєво відрізняється від показників минулого року. За перше півріччя в аеропорту «Бориспіль» забезпечили виконання 35 810 рейсів (17 912 – відправлення, 17 898 – прибуття), що на 0,3% більше ніж минулого року, та 3 131 000 пасажирів. За цей період обслужено 2 468 тонн пошти та 11 374 тонни вантажів.

  Найбільше падіння обсягів спостерігається у базового перевізника.  Так, у червні 2014 року відповідно до червня 2013 року базовий перевізник забезпечив «мінус» 20% по кількості рейсів, «мінус» 20% - по пасажиропотокові. На внутрішніх рейсах показник сягнув позначки «мінус» 43%, на чартерних рейсах – «мінус» 79%. Зменшення обсягів перевезень спостерігається і у міжнародних перевізників, хоча і в меншому відсотковому співвідношенні.

  Зазначимо, що нині в Україні закрито аеропорти Донецька, відкликано сертифікати експлуатації в аеропортах Луганська та Маріуполя, не здійснюються рейси до аеропорту Сімферополя. З огляду на це відбувається перерозподіл загального обсягу перевезень по аеропортах України. Якщо за результатами 2013 року аеропорт «Бориспіль» обслужив 52% загального обсягу пасажирських перевезень, то за 5 місяців 2014 року ця цифра сягнула 57 %.

  Служби аеропорту повністю укомплектовано технікою і персоналом, що дозволяє забезпечити виконання рейсів для нових авіакомпаній і розширення маршрутних мереж вже існуючих партнерів.