• In English
 • Олександр Сич: Українське книговидання потребує державної підтримки
  опубліковано 10 липня 2014 року о 17:57

  Критична залежність українського книжкового ринку від імпортованої книги загрожує національній безпеці. Близько 80% книжок, які продаються в країні, були свого часу ввезені з-за кордону, а три чверті з них – видані в Росії. Про це Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич говорив сьогодні в ефірі радіо «Свобода» у програмі «Майбутнє української книги».

  Урядовець прямо пов’язав нинішню ситуацію на Сході країни з недолугістю гуманітарної політики попереднього уряду, зокрема в сфері українського книговидання. «З вини минулої влади, яка нехтувала належною державною підтримкою галузі, інтерес до читання в громадян зменшувався пропорційно до поширення продукту не кращої якості, що пропагував культурологічні й ідеологічні цінності сусідньої держави», - зауважив Олександр Сич.

  Віце-прем’єр наголосив на потребі невідкладного напрацювання дієвих механізмів захисту українського книжкового ринку, розбудови відповідної мережі книгорозповсюдження і популяризації книги як одного з найбільш делікатних і потужних інструментів творення особистості, нації і культури, моральності і державності. «Книгу не можна розглядати як звичайний товар широкого вжитку, цінність якого вичерпується вартістю паперу і поліграфічних послуг», - підкреслив урядовець.

  Олександр Сич високо оцінив роль експертної громадськості в підготовці відповідних державних рішень. «На базі відновленої Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження при Кабінеті Міністрів наразі напрацьовуються зміни до законодавства, покликані забезпечити прозорість надання пільг українському книговидавцеві, оптимізувати управління книговидавничою справою і реструктурувати державне замовлення на книговидавничу продукцію», - запевнив Віце-прем’єр-міністр.