• In English
 • Ігор Білоус: Від корупціонерів ми будемо позбавлятися нещадно
  опубліковано 10 липня 2014 року о 16:02

  «Одним з важливих аспектів боротьби з корупцією є кадрова реформа у нашому відомстві. Наголошую – кадрова реформа, а не скорочення. Її основні критерії – професійність, відданість та порядність. Чесним та сумлінним податківцям та митникам нічого не загрожує, а від корупціонерів ми будемо позбавлятися нещадно», - сказав Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України, 10 липня під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

  Для уникнення корупційних проявів в органах Міндоходів та Державної фіскальної служби проводиться серйозна кадрова ревізія.

  З початку цього року підрозділи внутрішньої безпеки відомства провели понад 2 тисячі службових перевірок та розслідувань. За їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто 526  та звільнено 38 осіб. Перевірено 845 звернень від фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій працівників Міндоходів, з яких 221 повністю або частково підтвердилися.

   «Лише два тижні тому ми звільнили керівництво чотирьох податкових інспекцій за системне існування на ввірених їм територіях податкових ям. Зрозуміло, що без відома та сприяння керівництва ДПІ такі речі довго існувати не можуть. Я готовий звільняти всіх керівників, які не виконують своїх обов’язків і не викорінюють схеми на своїх територіях», – наголосив Голова Державної фіскальної служби.

  За його словами, вже замінено майже всіх начальників Головних управлінь Міндоходів в областях, начальників митниць Міндоходів, а також більше 20 керівників департаментів у центральному апараті Міністерства. Загалом звільнено 161 працівника центрального апарату Міндоходів.

  З початку року  за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки Міністерства та його територіальних органів за фактами вчинення посадовцями Міндоходів злочинів у сфері службової діяльності відкрито 205 кримінальних проваджень. За попередніми підрахунками, орієнтовна сума збитків, завданих внаслідок цих правопорушень, становить  понад 230 млн. гривень.

   «З моменту мого приходу на цю роботу Міністерство знаходилося у стані ліквідації, а, значить, призначати нових людей не було юридичної можливості. Тепер, коли вже створена Державна фіскальна служба, ми маємо можливість закрити багато питань, здійснювати повноцінну кадрову політику, призначати нових людей та зробити нашу систему набагато ефективнішою», – сказав Ігор Білоус.