• In English
 • Ігор Білоус: Відкритий діалог з бізнесом уже приносить позитивні результати
  опубліковано 10 липня 2014 року о 14:41

  Міністерство доходів і зборів за останні 3-4 місяці суттєво поміняло підходи до роботи. Насамперед було розпочало активний і відкритий діалог з бізнесом. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус, який під час брифінгу в Будинку Уряду підбив підсумки роботи Міндоходів за І півріччя 2014 року.

  «Віднині – це дорога з двостороннім рухом, і рух цей ми здійснюємо винятково на підставі законів», - зазначив Ігор Білоус.

  Він сказав, що такий діалог уже дає перші результати: за ініціативою бізнесу Міністерство розробило законопроект про податковий компроміс, який зараз розглядається у Верховній Раді. «Це дає право бізнесу перевернути чорну сторінку минулого і розпочати працювати в рамках правового поля. А головне – це дуже важливий та ефективний крок на шляху боротьби з корупцією», - підкреслив Ігор Білоус.

  Він додав, що у Міністерстві покладають великі надії на податковий компроміс, оскільки запропоновані механізми дозволять захистити компанії, які готові працювати «по білому» від потенційно корупційних перевірок і запобігатиме масивному вимиванню бюджетних коштів через схеми ПДВ-кредитів.

  Крім того, за словами Голови Державної фіскальної служби, відомство розпочало кадрову реформу. Він наголосив на тому, що йдеться саме про реформу, а не скорочення працівників: «Її основні критерії – професійність, відданість і порядність. Чесним та сумлінним податківцям і митникам нічого не загрожує, а від корупціонерів ми будемо позбавлятися».

  Він наголосив, що ведеться конструктивний діалог з МФВ, у тому числі з технічною місією. «Усі наші плани та ініціативи щодо прозорого механізму повернення ПДВ і зниження податкового тиску знаходять підтримку, і це буде відображено у звітах. Це яскраве підтвердження, що ми на правильному шляху очищення та оновлення системи, - зазначив Ігор Білоус. - Ми розуміємо: Україні потрібно навчитися працювати за правилами цивілізованого світу. І головне правило – перед законом всі рівні».

  Відомство також працює над забезпеченням кращих умов для бізнесу. За останній період майже на 80% зменшилася кількість розпочатих кримінальних проваджень: 4,4 тис. у 2014 році, порівняно з 8 тис. 2013 році, при цьому до суду спрямовано майже таку кількість проваджень – 689.

  «Наш головний резерв для поповнення бюджету – детінізація. Сьогодні збирати податки із сумлінних платників, які справно платять податки, неможливо. Можливо тільки залучити кошти з тих джерел, які раніше були для нас недоступні. Цього не робив жоден керівник служби за останні 20 років. І це наше суттєве досягнення», - наголосив Ігор Білоус.