• In English
 • Уряд виділив 109 млн. грн. на реконструкцію Бортницької станції аерації
  опубліковано 09 липня 2014 року о 17:46

  109 млн. гривень виділив Уряд Мінрегіону для фінансування у 2014 році проектних та будівельних робіт по проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації». Відповідну постанову Кабінет Міністрів України схвалив на своєму засіданні 9 липня.

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман повідомив, що кошти виділені за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, який утворився на 1 січня 2014 року.

  Він нагадав, що Уряд Японії має намір надати кредит під проект реконструкції станції аерації у розмірі 112 мільярдів єн за умов співфінансування проекту Урядом України. Кредит надається на 40 років під 0,1% та з можливістю відстрочки платежу на 10 років. Окрім того, умовами кредитування передбачене і використання найновітніших японських технологій та обладнання.

  «Основною з умов кредитування цього проекту Урядом Японії є обов’язкове співфінансування українською стороною. Кабінет Міністрів з цим погодився і виділив сьогодні необхідні кошти», - сказав Володимир Гройсман.

  Він уточнив, що зі 109 млн. грн. виділених коштів, 5 млн. грн. спрямують на коригування  проектної документації та розроблення робочої документації п’ятого пускового комплексу першої черги, 104 млн. грн. - реалізації проекту будівництва п’ятого пускового комплексу першої черги.

  За словами Володимира Гройсмана, реконструкція Бортницької станції аерації дозволить уникнути техногенної та екологічної катастрофи і вирішить основні проблеми, пов’язані з очисткою стічних вод й утилізацією осаду на станції.

  Нагадаємо, на початку червня цього року Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі заявив, що Уряд Японії звертає особливу увагу на проект реконструкції Бортницької станції аерації.