• In English
 • Заступник Міністра оборони Петро Мехед розповів про роботу урядової інспекторської групи на Харківщині
  опубліковано 08 липня 2014 року о 17:45

  З 3 по 5 липня 2014 року, відповідно до розпорядження Прем’єр-міністра України, спільною інспекторською групою від Міністерств оборони, соціальної політики, охорони здоров’я і фінансів України, Державної фінансової інспекції України було здійснено перевірку матеріально-технічного, медичного та грошового забезпечення учасників антитерористичної операції.

  8 липня під час брифінгу на тему “Стан забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції” в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” голова урядової інспекторської групи заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед розповів про роботу на Харківщині.

  Забезпечення військових частин, які беруть участь в АТО, матеріальними засобами речової служби організовано шляхом підвезення необхідної кількості майна транспортом об’єднаних центрів забезпечення до базового табору за заявками командирів підрозділів.

  «Потребують заміни 14 652 пари черевиків з високими берцями та стільки ж комплектів костюмів камуфльованих літніх, термін носіння яких закінчився», – повідомив Петро Мехед.

  Низькою залишається забезпеченість військовослужбовців засобами індивідуального захисту. Станом на 6 липня 2014 року забезпеченість складає: бронежилети – 67% (1, 3 та 4 класу захисту), тобто 17 648 комплектів при потребі 24 857.

  Петро Мехед також повідомив, що харчування особового складу, залученого до АТО, проводиться відповідно до норм продовольчого забезпечення у базових таборах шляхом розгортання польових кухонь та приготування гарячої їжі.

  «На блокпостах та вогневих точках, які віддалені від базових таборів, харчування здійснюється шляхом приготування гарячої їжі на малолітражних кухнях, доставки гарячої їжі термосами з базових таборів тричі на день, де це неможливо – видачею сухих пайків», – повідомив заступник Міністра оборони України – керівник апарату.

  У військових таборах створено підвищені запаси продовольства за всією номенклатурою в обсягах від 7 до 12 діб, води питної бутильованої  на 3-5 діб. Підвезення харчів до віддалених підрозділів здійснюється автомобільним транспортом, у разі необхідності залучається повітряний транспорт, як, наприклад, до підрозділу Збройних Сил України, який прикриває Луганський аеропорт.

  Сили та засоби медслужби формувань ЗС України, що беруть участь в АТО, посилено мобільними лікарсько-сестринськими бригадами та лікарями-спеціалістами зі складу госпіталів і військово-медичних клінічних центрів регіонів. Закладами охорони здоров’я Міністерства оборони України у визначених районах розгорнуто два військових мобільних госпіталі (ще два знаходяться у резерві) та сформовано 31 мобільну лікарсько-сестринську бригаду.

  «Медична допомога пораненим та хворим на блокпостах та базових таборах надається своєчасно з подальшою евакуацією у військові або цивільні лікувальні заклади для надання спеціалізованої медичної допомоги і реабілітації», – розповів Петро Мехед.

  Він додав, що з метою найшвидшої доставки поранених на етапі надання спеціалізованої медичної допомоги медична евакуація здійснюється із залученням гелікоптерів та літака пошуково-рятувальних служб Повітряних Сил Збройних Сил України.

  «Для того, щоб Збройні Сили України змогли повністю виконати свої завдання в зоні АТО, потрібно забезпечити 4 складові: зв’язок, захист, засоби розвідки та високоточне озброєння. Щодо решти видів забезпечення, це – питання інформаційно-аналітичного забезпечення військовослужбовців», – наголосив Петро Мехед.

  Військовослужбовців, які знаходяться на блокпостах у віддалених точках або які забезпечують виконання передовими підрозділами завдань і постійно знаходяться в русі, неможливо зібрати, щоб провести бесіду або роз’яснювальну роботу. Тому іноді виникають моменти, які потрібно вже потім доробляти.

  «Це стосується роз’яснення тих норм соціального захисту, які мають зміни. Це доведення останніх законів, які регулюють грошове забезпечення військовослужбовців. Безумовно, потрібно ще ближче і більше працювати з військовослужбовцями, тому що після початку просування вперед у більшості військовослужбовців нарешті в очах загорівся вогник, який сьогодні свідчить, що з першими успіхами у військовослужбовців Збройних Сил з’явилось те, що я раніше бачив в Афганістані. Коли є результат, то у військовослужбовця з’являється впевненість у своїх силах, впевненість у своїх командирах і готовність захищати свою Батьківщину», – підкреслив заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед.