• In English
 • Середній розмір пенсій в Україні зріс до 1561 грн.
  опубліковано 08 липня 2014 року о 17:21

  З початку року в Україні не допущено зменшення розміру пенсій жодній категорії пенсіонерів. Станом на 1 липня ц.р. середній розмір пенсій зріс до 1560 грн. 98 коп., що на 34,89 грн. більше, ніж півроку тому.

  Про це йшлося 8 липня ц.р. на нараді у Пенсійному фонді з начальниками головних управлінь в областях та м. Києві за підсумками роботи у першому півріччі 2014 року щодо виконання плану надходжень, своєчасного фінансування та виплати пенсій, погашення заборгованості по платежах.

  У нараді взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко та в. о. Голови правління Пенсійного фонду України Василь Кравчук.

  З огляду на складну економічну й соціальну ситуацію в державі, технічні перешкоди в процесах забезпечення видатків на пенсійні виплати готівкою, перше півріччя було для працівників органів Пенсійного фонду напруженим.

  За оперативними даними, загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати становила 124,9 млрд. грн., що на 0,4 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

  У загальному обсягу доходів 65,3% належить власним надходженням, які за цей період становили 81,6 млрд. грн. Це на 0,5 млрд. грн. більше, ніж за січеньчервень торік.

  З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 41,9 млрд. грн., що відповідає плановим показникам на цей період.

  Для покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із виплатою пенсій, з державного бюджету залучались позики, суми яких, надані протягом першого півріччя нинішнього року, повернуто в повному обсязі.

  Протягом першого півріччя 2014 року органи Пенсійного фонду України призначили пенсії 272 тис. громадян, у тому числі 6,04 тис. пенсій – особам із числа військовослужбовців. 294 тис. працюючих пенсіонерів проведено перерахунки пенсій з урахуванням страхового стажу або стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсій.

  Учасники наради обговорили пріоритетні напрямки роботи Пенсійного фонду України на друге півріччя. Серед них – безумовне виконання бюджету Пенсійного фонду на 2014 рік з урахуванням антикризових заходів, своєчасне фінансування пенсійних виплат, оперативна та дієва допомога вимушеним переселенцям з АР Крим, Донецької та Луганської областей у вирішенні їхніх пенсійних питань.