• In English
 • Міністр оборони Валерій Гелетей: Ми маємо численні докази застосування терористами зброї російського походження
  опубліковано 08 липня 2014 року о 10:18

  Міністерство оборони має численні докази застосування терористами зброї російського походження. Про це вчора, 7 липня, під час спілкування з журналістами в зоні проведення АТО повідомив Міністр оборони України генерал-полковник Валерій Гелетей.

  Керівник військового відомства продемонстрував представникам ЗМІ зброю та боєприпаси, вилучені у бойовиків під час звільнення міста Слов’янськ.

  «Ви бачите зброю, вилучену у терористів. Цепротитанкові керовані ракети, призначені для ураження танків та броньованої техніки. Їх менший аналог – «Фагот», вогнемети виробництва 2002 року, переносні зенітно-ракетні комплекси, пускові механізми та ракети до них, – зазначив глава оборонного відомства під час демонстрації зразків зброї.

  Генерал-полковник Валерій Гелетей повідомив, що зараз багато автомобільних шляхів заміновано терористами. Йдеться про траси Слов’янськКраматорськ,  Слов’янськАртемівськ.

  «Чимало мін і снарядів, які не спрацювали, лежать прямо на узбіччі та проїжджій частині. Існує вірогідність їх детонації, тому ми вживаємо заходів для максимального пришвидшення розмінування та знешкодження мін і боєприпасів. З цією метою практично цілодобово до виконання завдань залучені визначені підрозділи відповідного профілю», – повідомив Міністр оборони України

  Міністр оборони категорично спростував поширену окремими ЗМІ інформацію про нібито захоплення терористами літака Су-25 Повітряних Сил ЗС України.

  Валерій Гелетей наголосив також, що одностороннього припинення вогню зі сторони  українських підрозділів, задіяних в АТО, більше не буде:

  «Президент України заявив про це однозначно. Тепер будь-які переговори можливі виключно після остаточного складення зброї бойовиками», – підкреслив Міністр оборони України.