• In English
 • Юрій Продан поінформував про відновлення енергопостачання у населених пунктах Донецької та Луганської областей
  опубліковано 07 липня 2014 року о 17:52

  7 липня відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана щодо відновлення енергопостачання у населених пунктах Донецької та Луганської областей.

  «За час бойових дій в Донецькій та Луганській областях пошкоджено 148 ліній електропередач і 37 підстанцій. Найбільше пошкоджень і збитків зазнало місто Слов’янськ, де були повністю знеструмлені відкриті розподільчі пристрої Слов’янської ТЕС. За попередніми оцінками відповідні втрати можуть сягати 400 млн. грн. На сьогодні проводяться роботи з розмінування та забезпечення можливості доступу персоналу станції до об’єкта для оцінки стану обладнання та можливих термінів його відновлення», - зазначив Юрій Продан.

  Міністр повідомив, що унаслідок діяльності терористичних угрупувань були знеструмлені насосні станції каналу «Сіверський Донець – Донбас» (основне джерело водопостачання регіону). Це призвело до обмеження подачі води, зокрема в Донецьку, Маріуполі, Макіївці, Горлівці, Краматорську та інших населених пунктах регіону. Нині триває робота з відновлення електропостачання насосної станції каналу «Сіверський Донець – Донбас» та забезпечення електроенергією м. Слов’янськ.

  На Луганщині найбільших пошкоджень зазнав південно-східний регіон області, також було знеструмлено аеропорт. Під час брифінгу Юрій Продан поінформував журналістів про поступове налагодження електропостачання у майже 30 населених пунктах Луганщини.

  Міністр повідомив, що наразі тривають відновлювальні роботи по тих лініях та підстанціях, де це можливо, виходячи з оперативного стану.