• In English
 • НКЦПФР завершила роботу над рішенням, що врегульовує питання виплати доходів за цінними паперами у коштах
  опубліковано 07 липня 2014 року о 10:05

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення «Про внесення змін до Положення про провадження депозитарної діяльності» на своєму плановому засіданні 02 липня 2014 року.

  Документом вносяться корективи щодо врегулювання питань, які виникають під час реалізації механізму виплати доходів за цінними паперами у вигляді коштів. Зокрема, Змінами визначено дії емітента, Центрального депозитарію, депозитарних установ та депозитаріїв-кореспондентів згідно з Правилами Розрахункового центру та іншими внутрішніми документами Центрального депозитарію. Але вони стосуються лише тих ситуацій, коли умовами договору про обслуговування випусків цінних паперів між емітентом і Центральним депозитарієм передбачено, що останній мусить забезпечити здійснення емітентом виплати доходів за цінними паперами у грошових коштах.

  Нагадаємо, що Комісія отримала низку запитів від профучасників фондового ринку щодо недостатньої урегульованості законодавством процедури виплати емітентом доходів за цінними паперами, тому з особливою увагою поставилася до підготовки даного документу. Таким чином, остаточний варіант Положення є досить збалансованим в частині захисту інтересів усіх учасників фондового ринку й держави загалом. Зокрема, в нині прийнятій редакції Положення враховані пропозиції Національного депозитарію України, Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв та Асоціації «Фондове партнерство».

  Наразі документ готується для подачі на реєстрацію до Міністерства юстиції України.