• In English
 • Міжвідомчий координаційний штаб розглянув проблемні питання допомоги громадянам, які тимчасово переміщуються з зони АТО
  опубліковано 05 липня 2014 року о 09:48

  4 липня у Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулася оперативна нарада-відеоконференція Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з  районів проведення антитерористичної операції (далі – штаб). На заході головував очільник Служби Сергій Бочковський, доповідав  заступник Голови -  керівник штабу Василь Стоєцький.

  На онлайн-зв’язку були керівники ГУ (У) ДСНС України та регіональних штабів.

  «Наразі ми працюємо без вихідних, у цілодобовому режимі. Вже сьогодні начальники управлінь Департаменту реагування на надзвичайні ситуації прибули і працюють в районах створення транзитних пунктів з тимчасово переміщеними громадянами. Вони координують роботу та зроблять усе можливе для термінової підготовки зазначених пунктів», – звернувся до присутніх Сергій Бочковський.

  У рамках зустрічі, Василь Стоєцький доповів про ситуацію, що склалася на сьогоднішній день з переміщенням громадян та наданням їм різних видів допомоги. Закцентував увагу присутніх на інформації щодо розміщення осіб, які тимчасово переміщуються в регіонах країни. Також окреслив організаційні питання подальшої роботи штабу.

  «Керівникам регіональних штабів та представникам відповідних міністерств треба провести роботу з визначення та передачі інформації про наявність резервних місць для розміщення тимчасово переміщених громадян. Це питання опрацюйте з органами місцевої виконавчої влади. У кожній області повинен бути такий резерв», – наголосив Василь Стоєцький.

  Також він закликав регіональні штаби організувати координування роботи на місцях волонтерів, активістів та громадських організацій, які долучаються до надання допомоги людям, що переселяються.

  Руслана Лижичко, яка була визначена координатором діяльності громадських організацій щодо внутрішньо переміщених громадян,  розповіла про роботу зі збору і структурування інформації, що ведеться у цьому напрямі її командою. «Від сьогодні від нас у штабі щодня перебуватиме представник, щоб мати змогу оперативно обмінюватися інформацією», – зауважила вона.

  Після виступів присутніх у залі, керівники регіональних штабів звітували щодо роботи, проведеної на поточний момент, піднімали відповідні проблемні питання, на які отримували відповіді як від представників керівництва Міжвідомчого штабу, так і від представників центральних органів виконавчої влади.

  Зокрема, були обговорені нагальні проблеми щодо розселення, фінансування, а також соціального забезпечення громадян, які тимчасово переміщуються.