• In English
 • Андрій Мохник: Донеччина та Луганщина забезпечені водою в необхідній кількості, водогосподарські об'єкти працюють у штатному режимі
  опубліковано 04 липня 2014 року о 15:20

  Забезпечення водою Донецької та Луганської областей і прилеглих до них територій у задовільному стані, водогосподарські об’єкти регіону працюють у штатному режимі. На цьому наголосив Міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник на брифінгу перед прямою телефонною лінією Кабінету Міністрів 4 липня 2014 року. Він поінформував представників ЗМІ про функціонування органів влади, підпорядкованих Мінприроди, в умовах АТО. Особливу увагу Міністр приділив питанням водозабезпечення східних регіонів.

  «За інформацією Держводагентства, станом на 3 липня Червонооскільське водосховище наповнене на 95%. Наповнення загалом водосховищ басейну річки Сіверський Донець складає 81%, що дозволяє забезпечити водокористувачів ресурсами в необхідній кількості. Результати моніторингу якості води, в тому числі джерел питного водопостачання, свідчать про їх задовільний стан», - зазначив Міністр та додав, що меліоративна обстановка на території Луганської та Донецької областей теж оцінюється як задовільна і має стабільний характер.

  Андрій Мохник підкреслив, що функціонування систем і об’єктів водного господарства, які розташовані в Луганській і Донецькій областях і перебувають у державній власності, повністю контролюється органами Держводагентства.

  За його словами, на даний момент Держводагентство дало доручення водогосподарським організаціям, які відносяться до сфери його управління, посилити контроль за станом гідротехнічних споруд, екологічної ситуації на водних об’єктах та бути в стані особливої готовності, аби попередити можливі диверсії.

  Андрій Мохник повідомив, що уже 4 липня встановлено посилене чергування відповідальних спеціалістів водогосподарських організацій на виробничих об’єктах: «Моніторинг якості води в джерелах питного водопостачання проводиться частіше, ніж раз в декілька днів. Станом на 3 липня водогосподарські об’єкти, які належать до сфери управління Держводагентства, працюють у штатному режимі».

  «Для забезпечення питною водою населення 20 міст Донецької області функціонує канал Сіверський Донець – Донбас. Червонооскільське водосховище працює в штатному режимі. На сьогодні існуючий резерв складає місячний запас, а при обмеженому водопостачанні – до 40 діб», - зазначив Міністр.