• In English
 • НКЦПФР відкоригувала Порядок зупинення дії та анулювання ліцензії на деякі види діяльності на фондовому ринку
  опубліковано 04 липня 2014 року о 11:47

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила доопрацьований проект рішення «Про затвердження Змін до Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів)». Відповідну резолюцію було прийнято на одному з останніх засідань органу.

  Зокрема, відповідно до Змін, до переліку підстав для зупинення дії ліцензії за відповідною постановою про накладення санкції за правопорушення додано відмову ліцензіата проводити депозитарні операції, відмову складати та надавати обліковий реєстр Центральному депозитарію цінних паперів, відмову надавати емітенту за відповідним розпорядженням реєстр власників цінних паперів та внесення ліцензіатом завідомо недостовірних даних до системи депозитарного обліку.

  Додамо, що ухвалений документ також уточнює причини, за якими Комісія може зупинити дію ліцензії на строк, встановлений таким рішенням. Це може трапитися у разі проведення перевірки щодо ознак маніпулювання на фондовій біржі, незаконного поширення інсайдерської інформації та її використання у власних корисних цілях або корисних цілях інших осіб. Зупинення ліцензії можливе й у випадку, якщо ліцензіат знаходиться на території, яку визнано тимчасово окупованою або на якій введено надзвичайний стан. Окрім того, ще однією підставою може бути триваюче правопорушення на ринку цінних паперів, яке може призвести до нехтування правами інвесторів та за яким проводиться перевірка. При цьому у разі зупинення/відновлення дії ліцензії Комісія протягом п’яти робочих днів з дати прийняття відповідного рішення має не лише опублікувати інформацію про це на сайті та в офіційному виданні, а й, якщо це стосується діяльності депозитарної установи, надіслати копію такого рішення Центральному депозитарію цінних паперів та Національному банку України.

  Також були внесені технічні уточнення до переліку документів, які подаються до заяви на анулювання ліцензії, та дії ліцензіата у разі анулювання ліцензії згідно з підставами про це.

  Наразі документ готується для оприлюднення на сайті регулятора з метою публічного обговорення.