• In English
 • Теплопостачальні підприємства на 10% скоротять споживання газу до кінця 2014 року - завдання кризового енергетичного штабу
  опубліковано 03 липня 2014 року о 15:34

  Оперативний план технічних заходів щодо зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на 10% на період до кінця 2014 року та на опалювальний період 2014/15 року в розрізі населених пунктів мають розробити місцеві держадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування. Це та інші завдання Кризового енергетичного штабу озвучив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук на селекторній нараді з керівниками місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та підприємств ЖКГ.

  «До 10 липня кожна область має надати такий план Мінрегіону, а також - помісячний графік обсягів споживання газу на період до кінця 2014 року та на опалювальний період 2014/15 років в розрізі населених пунктів. Крім того необхідно до вказаного часу визначити відповідальних осіб за реалізацію заходів щодо скорочення споживання природного газу», - сказав Григорій Семчук.

  До серпня місяця у населених пунктах мають визначити перелік нежитлових приміщень, які не використовуються та можуть бути тимчасово відключені від опалення. Також регіонам поставлено завдання до жовтня місяця забезпечити створення на підприємствах теплоенергетики необхідних запасів резервних видів палива та переглянути температурні графіки теплових мереж з метою їх оптимізації.

  Серед завдань кризового енергетичного штабу -  оснащення систем теплоспоживання житлових будинків, в яких не встановлено прилади обліку теплової енергії, лімітуючими пристроями  на абонентських вводах. Завершити цю роботу регіони мають також не пізніше жовтня. Стільки ж часу мають населені пункти для стовідсоткового оснащення підприємств теплоенергетики технологічним обліком. А до грудня місяця рівень оснащення будинковими приладами обліку теплової енергії має скласти не менше 45%.

  Нагадаємо, 17 червня в Уряді України створили кризовий енергетичний штаб, завдання якого – забезпечити баланс енергетичних ресурсів, баланс споживання й витрачання та енергоефективність. Очолює кризовий енергетичний штаб Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.