• In English
 • Уряд затвердив Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування
  опубліковано 03 липня 2014 року о 10:04

  Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою визначено механізм сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій. Відповідні зміни внесено до постанови Уряду від 3 листопада 1998 року № 1740. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

  Міністр зазначила, що згідно законодавства при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій або готівковій формі справляється збір у розмірі 0,5%, який направляється на покриття дефіциту бюджету Пенсійного Фонду України. Відповідно до затвердженої постанови, сума збору нараховуватиметься і утримуватиметься банком одночасно з проведенням операції з купівлі валюти.

  Крім того, додала Людмила Денісова, не пізніше наступного операційного дня зазначена сума збору перераховуватиметься на рахунки Державного казначейства. Водночас вже до 20 числа кожного місяця банки надаватимуть до Пенсійного Фонду України звіт про нарахування та сплату збору.

  За словами Міністра, за квітень-червень цього року від збору на обов’язкове пенсійне державне страхування з операцій з купівлі безготівкової та готівкової валюти надійшло 1,8 млрд. грн., які зараховано до бюджету ПФУ. При цьому загалом до кінця року запланованого 9,1 млрд. грн. таких надходжень.