• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 2 липня 2014 року
  опубліковано 02 липня 2014 року о 15:01

  Всім доброго дня!

  У нас щойно завершилася зустріч Президента України, Голови Верховної Ради України і Прем’єр-міністра, обговорювалися питання, які завтра повинен підтримати Парламент.

  Також була загальна оцінка ситуації, яка зараз відбувається в країні. І я хотів би коротко поінформувати, в першу чергу, по тих законопроектах, по яких Парламент повинен продемонструвати свою підтримку, які будуть завтра розглядатися і які вкрай важливі для країни. Я сподіваюся, що коаліція, яка представлена в тому числі і в Кабінеті Міністрів, підтримає ті законопроекти, які включені до порядку денного.

  Йдеться, в першу чергу, про можливість введення надзвичайного стану на енергетичному ринку. Цей законопроект включений до порядку денного і завтра він повинен бути проголосований.

  Друге питання стосується газотранспортної системи. Допуск до модернізації і експлуатації української газотранспортної системи для країн-членів ЄС і США – також це вкрай необхідний закон, який завтра повинен бути прийнятий.

  НАК "Нафтогаз" разом із Міненерговугілля отримали доручення готувати енергетичну конференцію в Україні, щоб Україна продемонструвала Євросоюзу і навпаки, яку нову спільну модель енергетичного ринку разом з країнами-членами ЄС, які ратифікували і виконують Третій енергетичний пакет, ми будемо разом будувати.

  Не можу не оминути зміни до Конституції, які внесені Президентом України і повинні завтра також розглядатися Парламентом. Для нас залишається одним з основних завдань децентралізація влади в країні, передача повноважень на місця, передача фінансового ресурсу на місця і при цьому передача відповідальності на місця, щоб не забували, що не тільки права передаються, а й обов’язки також передаються.

  Тому сподіваюся, що Парламент завтра буде демонструвати одностайність у прийнятті тих рішень, які потрібні для України. В тому числі сьогодні Кабінет Міністрів України розглядає і буде вносити до Парламенту проект Закону щодо стратегії по боротьбі з корупцією до 2017 року. Я окремо хотів би зазначити, що відновити економічне зростання в країні неможливо без того, щоб завдати реально ефективного удару по основній перепоні на шляху до реформ – це корупції.

  Також Уряд сьогодні приймає рішення щодо 10-ти конкретних кроків, які необхідно зробити в рамках виконання нашого антикорупційного плану і нашої Антикорупційної стратегії. Після засідання Кабінету Міністрів України я прошу Міністра юстиції проінформувати засоби масової інформації про те, що ми будемо чітко робити день за днем в тому, щоб знищувати корупцію в органах державної влади, в державних компаніях, де вона цвіте, в різного роду службах, інспекціях, митницях, податкових, фіскальних і інших органах так, як наша співпраця з МВФ і іншими фінансовими кредиторами безпосередньо пов`язана з успіхом в реалізації антикорупційної стратегії.

  Тому сьогодні Уряд приймає Антикорупційну стратегію і також звертається до Парламенту підтримати відповідний проект закону, щоб всі гілки влади (виконавча, законодавча і інститут Президента) разом виконували те, чого вимагає народ України. А народ України вимагає справедливості, чесного і некорумпованого чиновника, суддю і прокурора, доступу до будь-якої публічної інформації, розкриття всіх даних як по доходах, так і по витратах державних службовців, суддів, прокурорів, міліціонерів і членів їх сімей.

  Нами вже зроблено протягом останніх трьох місяців багато у прийнятті законодавства, яке на декілька кроків попереду сусідніх країн, в першу чергу це законодавство, яке пропонувалось Кабінетом Міністрів і приймалось Парламентом і було пов’язано з переходом до другого етапу безвізового режиму. Тобто, в принципі є ґрунтовна юридична база для того, щоб боротись із корупцією, але прийняття закону мало, ще повинно бути виконання цього закону.

  Тому в рамках нашого плану реформ сьогодні Урядом буде затверджено план невідкладних заходів з подолання корупції. Це 10 антикорупційних кроків Уряду України.

  Щодо ситуації по матеріально-технічному, медичному і соціальному забезпеченню українських військовослужбовців, Національної гвардії і всіх осіб, які задіяні в АТО. Я прийняв сьогодні рішення відправити в АТО спеціальну комісію зі складу Міноборони, Мінсоцполітики, МОЗ, Дежрфінінспекції з тією метою, щоб там безпосередньо мені в телефонному режимі доповісти як використовуються мільярдні кошти, які виділяє Уряд України на національну безпеку і оборону. Звіт подати протягом трьох днів. Перший заступник Міністра оборони відсторонений від виконання своїх обов’язків і ми будемо приймати кадрові рішення, про які буде оголошено додатково.

  Також сьогодні на Уряді буде прийнято рішення про запровадження капеланської служби в українському війську. Це те, що потрібно для підтримки бойового духу, це те, що потрібно для віри, для віри в нашу перемогу. Я звертаюся до представників усіх конфесій підтримати українську армію і українське військо.

  З нами Бог – значить, з нами перемога!