• In English
 • Олександр Сич зустрівся у Женеві з Верховним комісаром ООН у справах біженців Антоніо Гуттерешем
  опубліковано 02 липня 2014 року о 13:05

  У Швейцарії Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич зустрівся із заступником Генерального секретаря ООН, Верховним комісаром ООН у справах біженців Антоніо Гуттерешем.

  У ході зустрічі обговорювалися питання щодо вжиття необхідних заходів із захисту громадян, які проживають у регіонах України зі складною політичною ситуацією, зокрема стосовно надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

  Віце-прем’єр-міністр від імені Уряду України подякував представнику ООН за допомогу Україні з боку Управління Верховного комісара у справах біженців. «Ведення належного обліку і системна реєстрація переміщених осіб унеможливлюють поширення російських міфів про «сотні тисяч біженців», які нібито залишають територію України. Ми знаємо ціну інформаційним маніпуляціям Росії, але хочемо, щоб це розуміли і в світі», - наголосив керівник української делегації.

  У свою чергу Антоніо Гуттереш відзначив некритичні масштаби переміщення осіб не лише з України до Росії, але й у її межах. «Питання не в кількості осіб, а наявності чіткої стратегії поводження з такими особами та належного забезпечення їхніх потреб», - підкреслив Верховний комісар.

  На завершення зустрічі Віце-прем’єр-міністр запевнив Антоніо Гуттереша у реалізації нашою державою більшості рекомендацій Управління Верховного комісара у справах біженців, а також готовності України і надалі керуватися ними в інтересах стабілізації ситуації в країні і захисту невід’ємних прав громадян.