• In English
 • Завдяки створенню найглибоководнішої портової акваторії зростають надходження від портових зборів у "Южному"
  опубліковано 02 липня 2014 року о 12:26

  З 1 липня адміністрацією порту «Южний» збільшено обсяг портових зборів, що стягуються із суден типу Capesize осадкою понад 14,51 м, які обробляються у причалів №№ 5 та 6. Це стало можливим завдяки успішному днопоглибленню, яке підтверджено експериментальними проводками суден з осадкою 18,5 м.

  Економічний ефект за умови збереження поточної динаміки заходів великотоннажних суден і частки таких суден в загальному обсязі портової перевалки  очікується на рівні 12 млн. гривень додаткових надходжень щомісяця.

  Таким чином, вже в процесі реалізації проекту створення найглибоководнішої української портової акваторії адміністрація морського порту «Южний» отримує додаткові доходи.

  Нагадаємо, фактичні днопоглиблювальні роботи в порту «Южний» розпочаті в лютому 2013 р. За час реалізації проекту прохідна осадка для суден збільшилася з 14,5 до 18,5 метрів. При цьому станом на 1 липня поточного року на реалізацію цього проекту не використовувалися кошти від портових зборів, що стягуються в акваторіях інших морських портів.