• In English
 • Олександр Сич: Чим більше занедбаємо гуманітарні проблеми на сході, тим важче їх долатимемо завтра
  опубліковано 02 липня 2014 року о 11:03

  У рамках участі української делегації у засіданні Координаційної Ради ЮНЕЙДС у Швейцарії Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич зустрівся з Виконавчим директором ЮНЕЙДС, заступником Генерального секретаря ООН Мішелем Сідібе.

  Мішель Сідібе високо оцінив діяльність Уряду України, спрямовану на розширення масштабів лікування ВІЛ, догляду та профілактичних послуг.

  У свою чергу Олександр Сич наголосив, що суттєвим поступом у даній царині Україна має, зокрема, завдячувати багаторічним успішним досвідом співпраці з ЮНЕЙДС. «Завдяки такому партнерству Україна змогла досягти прогресу в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, тепер настав час повертати борги у глобальній боротьбі зі смертельною недугою», - зауважив Олександр Сич.  

  У ході зустрічі окрему увагу було приділено питанню доступу до профілактичних програм та медичної допомоги для громадян України, що проживають у регіонах України зі складною політичною ситуацією, зокрема в Донецькій та Луганській областях. «Чим більше ми з вини терористів занедбаємо гуманітарні проблеми в межах цих територій, тим важче їх долатимемо завтра», - наголосив керівник української делегації.

  За підсумками зустрічі було досягнуто принципової згоди щодо подальшого партнерства з ЮНЕЙДС не лише на міжнародному, але й національному та регіональному рівнях. «Лише спільними зусиллями нам вдасться забезпечити реалізацію Національної стратегії протидії епідемії ВІЛ-інфекції, що базуватиметься на міжгалузевому підході, налагодженні ефективного партнерства з міжнародними, громадськими організаціями, залученні різних джерел фінансування та ефективному використанню наявних коштів», - підсумував Олександр Сич.