• In English
 • Юрій Продан: Українська сторона не може назвати пропозицію РФ щодо газу ані конструктивною, ані добросовісною
  опубліковано 02 липня 2014 року о 09:24

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан прокоментував слова Міністра енергетики Російської Федерації Олександра Новака щодо відсутності намірів російської сторони  змінювати свою пропозицію та умови, за яких поставки газу в Україну поновляться.

  Зазначена пропозиція та умови російської сторони не можуть розглядатися українською стороною «як комфортні та м’які». Українська сторона також не може назвати цю пропозицію ані конструктивною, ані, навіть, добросовісною. Ця пропозиція містить ціну у 385 дол. США за 1000 куб м. газу, яку не тільки українська сторона, але і представники Єврокомісії визнають неринковою та завищеною.

  Юрій Продан підкреслив: «Сам механізм, яким російська сторона пропонує встановити цю ціну  – в односторонньому порядку, шляхом прийняття урядового рішення - також є неприйнятним. Це спроба залишити питання постачання газу в Україну в якості постійно діючого політичного важеля» 

  Російська сторона не зробила у переговорах жодного кроку назустріч, відійшовши на останніх раундах навіть від домовленостей, що були досягнуті у ході переговорів раніше.

  Натомість українська сторона, здійснивши платіж у сумі 786,4 млн. дол. США повністю розрахувалась за газ, поставлений у першому кварталі поточного року, не словами, а діями підтвердила своє налаштування на конструктивне вирішення проблеми.

  Сьогодні ми, маючи з європейськими партнерами спільне бачення компромісного рішення, чекаємо від російської сторони кроків у напрямку зближення позицій, звичайно, якщо російська сторона має за мету вирішення проблеми, а не її ескалацію.

  Нагадаємо, не зважаючи на повне припинення ВАТ «Газпром» постачання газу для України, НАК «Нафтогаз України» забезпечує транзит газу до ЄС без обмежень та переривань.