• In English
 • Олег Мусій: Перевірка діяльності Національного інституту раку виявила 43 порушення
  опубліковано 01 липня 2014 року о 17:43

  Міністр охорони здоров’я направив лист до Слідчого управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві з проханням вжити відповідних заходів реагування за результатами комплексної позапланової комісійної перевірки Національного інституту раку (Інституту).

  Про це 1 липня повідомив Олег Мусій під час брифінгу, присвяченого результатам перевірки діяльності Інституту, який відбувся у МОЗ України. Він наголосив, що робота Інституту була неналежно організована, виявлено майже повне ігнорування приписів попередніх 10 перевірок та наявність нових суттєвих порушень.

  Зокрема, перевіркою, яка проходила з 2 червня до 13 червня 2014 року, виявлено ряд недоліків та порушень у фінансово-господарській діяльності, в організації надання медичної допомоги хворим, санітарно-епідеміологічного забезпечення, в придбанні та використанні медичного обладнання, в дотриманні бюджетного та трудового законодавства. Загалом зафіксовано 43 порушення, які мають бути терміново усунуті.

  Комісія рекомендувала Міністерству охорони здоров’я України здійснити заходи з негайного розірвання контракту з директором Національного інституту раку та передати матеріали перевірки до правоохоронних органів. Олег Мусій також повідомив, що за результатами перевірки звертатиметься до прокуратури.

  «В Інституті не введено в експлуатацію обладнання вартістю 42 мільйони гривень, придбане за бюджетні кошти у 2011 році. «До сьогодні це високоточне обладнання не встановлене. Воно пилиться на складах, гарантійний термін минув. Це персональна відповідальність керівника інституту», - сказав Міністр.

  Олег Мусій підкреслив, що Інститут вже протягом трьох місяців не акредитований як заклад охорони здоров’я, без ліцензії здійснювалася діяльність за 8 спеціальностями, не оформлено право власності на будівлю і земельну ділянку Інституту.

  В Інституті незадовільний рівень поточного контролю якості надання медичної допомоги пацієнтам, про що свідчить відсутність підтверджень впровадження та застосування локальних протоколів надання медичної допомоги. Локальні протоколи надання медичної допомоги в Інституті розроблені не по всіх локалізаціях. Є порушення під час проведення клінічних досліджень. Ангіографічні дослідження проводяться на апараті «Сlinomat» 2011 року випуску, який не сертифікований на предмет виконання такого дослідження. На неналежному рівні метрологічне забезпечення. Встановлені порушення Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах в частині не забезпечення відповідного температурного режиму зберігання лікарських засобів, що ставить під сумнів їх придатність та безпеку застосування, виявлено лікарський засіб з простроченим терміном придатності. Відділення управління якістю медичної допомоги онкологічним хворим представляє єдиний працівник, старший науковий співробітник науково-дослідного відділення, яка має освіту за спеціальністю технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів.

  Було виявлено, що деяким хворим доводилось купувати дороговартісні ліки, попри те, що вони були закуплені за бюджетні кошти і були в наявності.

  Також виявлено порушення проведених державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Суттєво завищено вартість робіт з реконструкції клініки №1 і №2.

  Після брифінгу Міністр охорони здоров’я відвідав Національний інститут раку, поспілкувався з колективом та оглянув обладнання, яке не використовується.