• In English
  • Сергій Квіт звернувся до ОБСЄ щодо ситуації довкола шкіл з українською та кримськотатарською мовами в Криму
    опубліковано 01 липня 2014 року о 09:26

    У листі до Істрін Торс, Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, Міністр освіти і науки України привернув увагу до загрозливої ситуації довкола шкіл з українською та кримськотатарською мовами навчання та вивчення цих мов на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь.

    У 2013/2014 навчальному році в Автономній Республіці Крим функціонували 7 шкіл з українською, 15 шкіл з кримськотатарською та 354 школи з навчанням російською мовами, йдеться у листі. Після окупації півострова Росією постала загроза переведення шкіл з навчанням українською та, можливо, кримськотатарською, мовами навчання на навчання російською мовою. Підтвердженням цьому, зокрема, є те, що вчителів української мови та літератури «перекваліфіковують» для викладання російської мови, а українські підручники вилучаються зі шкіл.

    «Зважаючи на зазначене вище, просимо Вас здійснювати постійний моніторинг задоволення освітніх потреб представників української і кримськотатарської спільнот на тимчасово окупованій території України», - наголосив Сергій Квіт.