• In English
 • Міндоходів ліквідувало в Одесі конвертаційний центр, де вилучено й зброю
  опубліковано 27 червня 2014 року о 16:45

  Конвертаційний центр «обслуговував» підприємства реального сектору економіки Одеської, Київської, Херсонської областей - надавав послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку. Учасники «конверту» - мешканці Одеси та Києва, для прикриття незаконної діяльності зареєстрували кілька десятків транзитних фірм.

  Загальний обсяг «проконвертованих» коштів протягом 2013-2014 років склав 175,9 млн. грн., сума ПДВ - 29,3 млн. грн. За попередніми підрахунками державі нанесено збитків на більш ніж 3,2 млн. гривень.

  Безготівкові кошти клієнтів надходили на рахунки транзитних підприємств у вигляді оплати за роботи і послуги, після чого конвертувались за допомогою чекових книжок у готівку за винагороду в розмірі 3-8%.

  Днями в рамках розслідування проведено 8 обшуків у Києві, Одесі та Київській області. У результаті вилучено комп'ютери, бухгалтерську документацію, 35 печаток, мобільні телефони, готівку на суму 559,5 тис грн. та 560 доларів США.

  Також слідчі вилучили цілий арсенал зброї: 4 гвинтівки СВС з оптичним прицілом, 9 автоматів, 16 пістолетів, 15 магазинів, майже 3,5 тисячі патронів, 2 протипіхотні міни, штик-ніж, арбалет, двоствольну рушницю, а також знаряддя для виготовлення куль.

  Головного організатора затримали, проводяться слідчі дії щодо інших учасників угрупування. Під час допиту затриманий чоловік розповів, що зброю тримав для озброєння армії та Нацгвардії. Проте правоохоронці підозрюють його у співпраці з терористами, зокрема, у фінансуванні незаконних збройних угрупувань.

  Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України («Незаконне зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів»). Триває слідство.