• In English
  • Україна робить черговий крок у напрямі "білого" списку Паризького меморандуму
    опубліковано 27 червня 2014 року о 11:55

    Минулого місяця на 47 засіданні комітету Паризького меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю держави порту прийнято черговий перелік держав, складений за результатами оцінки діяльності та стану суден, що плавають під їх прапорами.

    Порівняно з минулим роком Україна покращила свій результат, піднявшись на 7 позицій та закріпивши своє місце у «сірому» списку. Принагідно зауважимо, що минулого року, після тривалого перебування в «чорному» списку, Україна спромоглась вийти з нього. Така позитивна динаміка, перш за все, свідчить про успішний результат діяльності Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, яка здійснює контроль держави прапору суден.

    Нагадаємо, що вищезгаданий перелік готується щорічно та включає в себе три списки (білий, сірий та чорний), до яких вносяться так звані прапори: від найбільш надійних до найбільш небезпечних. «Білий» список цього року очолила Франція, отримавши найвищий показник, у той час як до числа найнебезпечніших потрапили Об’єднана Республіка Танзанія, Гондурас, Домініка й Того. Загалом до переліку включено 75 країн.