• In English
 • У Запоріжжі відкрито лабораторію, яка забезпечена високоточним обладнанням з визначення якості та безпечності зерна
  опубліковано 25 червня 2014 року о 17:44

  У рамках співпраці Державної інспекції сільського господарства України з Канадсько-українським проектом якості та безпеки зерна та за підтримки Уряду Канади, лабораторія Держсільгоспінспекції в Запорізькій області стала однією із лабораторій, які безкоштовно забезпечені високотехнологічним обладнанням для визначення в зерні та продуктах його переробки мікотоксинів та пестицидів.

  На відкриття лабораторії приїхали президент компанії CanEdInternationalInc. (Калгарі, Канада) Гордон А. Уеллс, регіональний менеджер проекту Лариса Тихоненко, заступник директора Програми технічної співпраці по Україні Міністерства закордонних справ торгівлі та розвитку Канади Віолет Кассіс, експерт проектів Програми технічної співпраці по Україні Міністерства закордонних справ торгівлі та розвитку Канади Катя Торрегроса, провідний експерт проектів Посольства Канади в Україні Володимир Сенюк.

  За кошти проекту також відбулося навчання фахівців інспекції, які оволоділи сучасними методиками дослідження якості зерна на європейському рівні.

  Тож тепер сільгоспвиробники та переробні підприємства запорізького краю та сусідніх областей в лабораторії Держсільгоспінспекції зможуть отримувати більш точні та глибокі висновки про якість зерна, борошна, шроту. Це дозволить їм забезпечити якість продукції відповідно до вимог як вітчизняного, так і європейського ринку.

  Крім того, варто пам’ятати, що саме зерно є сировиною для випічки хліба, який входить в щоденний раціон кожного українця, тому його якість та безпечність має бути на найвищому рівні.

  Начальник Держсільгоспінспекції в Запорізькій області Валерій Ставицький зазначив, що питання контролю якості зерна в умовах високої конкуренції на внутрішньому та міжнародних ринках є достатньо актуальним та важливим, а регіональна лабораторія Держсільгоспінспекції в Запоріжжі стала однією з найкращих в Україні.