• In English
 • Юрій Продан зустрівся з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Еттінгером
  опубліковано 25 червня 2014 року о 17:16

  25 червня Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан зустрівся з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Етінгером.

  Темою зустрічі, що відбулася в приміщенні Єврокомісії (Брюссель), стало обговорення  ситуації, що склалася після припинення постачання в Україну природного газу з боку ВАТ «Газпром». На початку зустрічі Єврокомісар проінформував про підтримку з боку Президента Єврокомісії пропозиції, яка була сформована Європейською стороною та підтримана українською стороною, під час останнього раунду тристоронніх переговорів, що відбувся у Києві.

  Гюнтер Етінгер зазначив, що питання вирішення газової суперечки розглядається сьогодні російською стороною не в бізнесовій і не в економічній, а в політичній площині, що власне і обумовлює їх складний перебіг.

  Українською стороною було підкреслено, що, не зважаючи на повне припинення постачання газу для України та нещодавній диверсійний акт, який  мав місце на українському магістральному газопроводі, НАК «Нафтогаз України» вже протягом 10 діб забезпечує транзит газу до ЄС без обмежень та переривань. У зв’язку з цим Гюнтеру Етінгеру була надана інформація щодо надходження природного газу з країн ЄС,  наповнення українських сховищ та забезпечення природним газом українським споживачів як станом на сьогодні, так і прогнозів на наступний осінньо-зимовий період. Юрій Продан також проінформував Гюнтера Етінгера щодо дій Уряду України, спрямованих на забезпечення мінімізації внутрішнього споживання природного газу, переводу підприємств та установ на резервні види палива.

  У зв’язку з припиненням постачання в Україну природного газу обидві сторони підкреслили важливість максимального використання схеми постачання газу в Україну через ГТС  країн ЄС, маючі на увазі як вже існуючі можливості, так і, ті що мають бути створені. У цьому контексті Юрій Продан ще раз підкреслив важливість максимального  використання потенціалу ГТС Словаччини. У якості ще одного рішення, яке може бути застосовано в умовах припинення постачань з боку ВАТ «Газпром», Юрій Продан зазначив варіант закупівлі природного газу європейськими компаніями   на східному кордоні України, а також його зберігання в українських підземних сховищах.

  Юрій Продан та Гюнтер Етінгер визнали за необхідне  продовження консультацій у тристоронньому форматі.

  За результатами зустрічі відбулася спільна прес-конференція Юрія Продана та Гюнтера Етінгера.

  Після завершення зустріч відбулися консультації  спеціалістів з технічних питань.