• In English
 • Мінсоцполітики: Людмила Денісова та Антоніо Граціозі домовилися про співпрацю у галузі внутрішньої трудової міграції
  опубліковано 24 червня 2014 року о 20:07

  Про короткострокові та довгострокові плани щодо співпраці Мінсоцполітики та МОП йшлося під час зустрічі Міністра соціальної політики України Людмили Денісової та директора Групи технічної підтримки та з питань гідної праці Регіонального Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі.

  Людмила Денісова повідомила присутніх про ситуацію з переселенцями з тимчасово окупованої території та Східних регіонів країни, про можливості щодо забезпечення їх роботою, які вже існують на сьогоднішній день, та про ті, які планується створити.

  «Я хочу запевнити вас, що українська влада налаштована рішуче щодо відстоювання миру і зробить все можливе для стабілізації ситуації у східних регіонах країни. Президент України оголосив мирний план по врегулюванню ситуації в Донецькій та Луганській областях, у рамках цього плану буде розроблено нову програму зі створення та збереження робочих місць у східних регіонах», - запевнила Міністр.

  У свою чергу, Антоніо Граціозі зазначив, що ситуація в країні змінюється дуже швидко. Отже, і реагування на неї має бути відповідним, для цього необхідно зрозуміти тенденції процесу переселення. «Ми маємо великий досвід і напрацьовані механізми щодо забезпечення роботою людей в кризових ситуаціях, зокрема під час масового переселення великої кількості громадян з тих чи інших причин. Але треба володіти інформацією щодо ситуації. Перше, що я бачу, -  це необхідність створення поетапного підходу до вирішення проблем, які виникають у зв’язку з внутрішньою міграцією. Потрібно розділити  короткострокові та довгострокові плани щодо врегулювання ситуації», - наголосив Антоніо Граціозі.

  На його думку, серед першочергових, короткострокових завдань може бути, зокрема, оцінювання збитків, що були завдані населенню та економіці України внаслідок ситуації, що склалася. У цьому може допомогти  місія фахівців, яку спроможна організувати Міжнародна організація праці. Реалізація проекту щодо співробітництва у галузі оцінювання збитків могла б полягати, зокрема, і в підготовці українських фахівців до роботи з оцінювання за напрацьованою методикою. 

  Серед довгострокових планів директор Групи технічної підтримки Бюро МОП назвав забезпечення умов, за яких ініціативи інвестиційного характеру передбачатимуть створення нових стабільних робочих місць та посилення ролі соціальних партнерів.

  Людмила Денісова подякувала пану Антоніо Граціозі за запропоновані можливості співпраці. «Для нас дуже важливо в такий нелегкий для країни час відчувати підтримку Міжнародної організації праці, ми будемо вдячні за надану допомогу», - наголосила Міністр соціальної політики.