• In English
 • Михайло Коваль зустрівся із заступником Державного секретаря США Грегорі Кознером
  опубліковано 24 червня 2014 року о 14:31

  Сьогодні, 24 червня, в рамках візиту в Україну делегації Державного департаменту Сполучених Штатів Америки виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль провів зустріч із заступником Державного секретаря США з питань регіональної безпеки та сприяння у сфері безпеки паном Грегорі Кознером.

  Сторони обговорили актуальні питання співробітництва в контексті поточної військово-політичної ситуації в Україні, напрями розвитку двосторонньої співпраці в оборонній сфері.

  Глава вітчизняного оборонного відомства поінформував американську делегацію про військово-політичну ситуацію на Сході України, зокрема, щодо участі Збройних Сил України в антитерористичній операції.

  «У даний час підрозділи Збройних Сил України спільно з Державною прикордонною службою фактично закрили державний кордон на Сході України. Вздовж лінії кордону створені угруповання наших військ, метою яких є відбиття можливої збройної агресії з суходолу, повітря та води. Паралельно триває робота щодо удосконалення системи управління та логістики Збройних Сил України», – зазначив виконуючий обов’язки Міністра оборони України.

  Генерал-полковник Михайло Коваль наголосив на пріоритетних потребах підрозділів Збройних Сил, які беруть участь в антитерористичній операції. Йдеться про засоби індивідуального захисту, сучасні системи зв’язку, засоби розвідки і спостереження, мобільні захисні споруди тощо. В ході розмови генерал – полковник Михайло Коваль висловив зацікавленість у проведенні цільової консультативно-дорадчої допомоги з боку США у сфері кризового менеджменту, підготовки професійного сержантського корпусу, спеціального персоналу тощо.

  «Сьогодні керівництво держави та Збройних Сил України роблять все, щоб вирішити ці питання самостійно. Так, нещодавно прийнято на озброєння новий бронежилет вітчизняного виробництва. Він надійний, недорогий і пройшов ретельні випробування. Міністерство оборони України замовило 28 тисяч таких бронежилетів, 14 тисяч вже надійшло і відправлено у війська», – повідомив виконуючий обов’язки Міністра оборони генерал-полковник Михайло Коваль.

  Заступник Державного секретаря США пан Грегорі Кознер від імені американського уряду запевнив українську сторону у всебічній підтримці з питань забезпечення безпеки та національного суверенітету.

  «Впродовж останніх місяців військовослужбовці Збройних Сил України продемонстрували стійкість, чималу витримку, а також чіткі намагання запобігти ескалації насильства у проблемних регіонах країни. Це заслуговує не тільки на повагу, а й на всебічну підтримку, яку готові надати Україні Сполучені Штати та всі провідні держави світу. Впевнений, що державний суверенітет України буде захищено», – зазначив пан Грегорі Кознер.