• In English
 • Полтавщина готова прийняти на відпочинок 380 дітей зі східних регіонів
  опубліковано 24 червня 2014 року о 10:24

  Дитячі табори готові надати 380 путівок дітям із Луганської та Донецької областей. Про це повідомив Олег Пругло, перший заступник Голови Полтавської обласної державної адміністрації.

  «Ми отримали лист від голови ОДА Луганщини, в якому є прохання прийняти їхніх дітей на відпочинок. Зваживши можливості наших оздоровчих закладів і те, що дітям, ймовірно, доведеться залишитися на Полтавщині навіть після 1 вересня, ми вийшли на цифру 380», – пояснив Олег Пругло.

  Керівник додав: якщо проведення антитерористичної операції затягнеться, або діти  з якихось інших причин не зможуть повернутися додому до початку навчального року, влада готова поселити їх у інтернатах для обдарованих дітей (таких на Полтавщині кілька – в самому обласному центрі, а також у селі Ковалівка, в Шишаках тощо).

  На те, щоб прийняти дітей зі Сходу України на відпочинок, доведеться знайти в обласному бюджеті трохи більше мільйона гривень.

  На сьогодні на Полтавщині офіційно зареєстровано уже 690 переселенців зі східних регіонів.

  (Із Криму їх кількість залишається майже незмінною – 359).

  Поки що, за словами Олега Пругла, державні органи збирають з регіонів інформацію про потреби переселенців.

  Найбільше владу області турбує те, що вже майже немає вільних місць в гуртожитках. Хоча багато хто із переселенців хочуть жити саме в Полтаві.  Другим за популярністю є місто-курорт Миргород (там на сьогодні зареєструвалася уже 91 людина). «Ми можемо надати тимчасове житло, бо, скажімо,  в гуртожитки з вересня повернуться студенти», – пояснює Олег Пругло. Тому багато людей поки що вирішують житлові проблеми або самотужки, або з допомогою волонтерів.

  Інша нагальна проблема – потреба забезпечити людей робочими місцями. Хоча зараз на Полтавщині вакансій для кваліфікованих працівників не так уже й багато. Центр зайнятості в основному пропонує громадські роботи.

  Виникають також інші труднощі – не в кожному дитсадочку є вільні місця. Для людей, хворих на цукровий діабет, не був передбачений інсулін. Адже неможливо спрогнозувати, скільки хворих із зони воєнного конфлікту ще прибуде.

  Зараз Полтавська ОДА збирає та узагальнює пропозиції від усіх департаментів та служб, що опікуються проблемами переселенців, і відправляє їх Уряду, аби на державному рівні змогли більш  суттєво допомогти людям, що змушені були залишити свої домівки через терористів.