• In English
 • У Люксембурзі Павло Клімкін провів зустріч зі своїм іспанським колегою
  опубліковано 23 червня 2014 року о 16:16

  23 червня ц.р. у ході робочого візиту до Люксембурга з метою участі в засіданні Ради ЄС у закордонних справах Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів окрему зустріч з Міністром закордонних справ Іспанії Хосе Мануелем Гарсіа-Маргальо.

  Сторони обговорили важливість збільшення видачі консульськими установами Іспанії довгострокових багаторічних Шенгенських віз українським громадянам, повною мірою використовуючи потенціал посиленої Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та Європейським Союзом, що сприяло б покращенню туристичного та бізнес-клімату між країнами. Була також обговорена можливість представлення консульськими установами Іспанії в Україні інтересів окремих країн Латинської Америки.

  Значна увага була приділена питанню майбутнього підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС. Міністр висловив сподівання на якнайшвидше завершення всіх внутрішніх процедур всередині ЄС, які б уможливили підписання цього документа вже ближчим часом, і звернувся до іспанського колеги з проханням сприяти цьому процесу.

  Співрозмовники домовилися також про здійснення найближчим часом візиту в Україну провідних іспанських бізнесових кіл.

  Іспанська сторона запевнила у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, наголосивши, що ніколи не визнає анексію Кримського півострову Росією.

  У ході зустрічі було також обговорено діяльність місії ОБСЄ та інших міжнародних організацій з моніторингу безпекової ситуації в Україні.