• In English
 • Відбулося 30-те засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць ОЧЕС
  опубліковано 23 червня 2014 року о 11:13

  19 червня 2014 р. у м. Варна (Республіка Болгарія) відбулося 30-те засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць Організації Чорноморського Економічного Співробітництва.

  Делегацію України на заході очолював Спеціальний посланник Міністра закордонних справ України, Посол Андрій Веселовський.

  Під час засідання обговорено робочі документи ОЧЕС, передбачені порядком денним, зокрема щодо поглиблення співробітництва в рамках ОЧЕС, зміцнення її можливостей та значущості в регіоні, а також підсумки головування Болгарії в організації.

  Керівник делегації України поінформував учасників засідання про реалізовані українською стороною заходи, зокрема як країни-координатора Робочих груп з торгівлі та економічного розвитку, транспорту та туризму.

  Україна планує внести необхідні зміни до Планів дій вказаних робочих груп з урахуванням положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України», прийнятого Верховною Радою України 15 квітня 2014 у зв’язку з російською окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

  Увагу учасників засідання привернуто до того, що окупація Росією АР Крим створює загрозу для реалізації проектів ЧЕС, зокрема, з розвитку Чорноморської окружної автомагістралі та  розвитку морських магістралей.

  В заяві МЗС, розповсюдженій українською стороною на засіданні міститься заклик до країн-членів ОЧЕС активно підтримувати на міжнародному рівні заходи нашої держави у забезпеченні її суверенітету і територіальної цілісності в межах її визнаних кордонів, а також не допустити можливості легітимізації анексії АР Крим шляхом реалізації спільних проектів на території АР Крим та м. Севастополь.

  Україна є однією з одинадцяти країн, що 25 червня 1992 р. підписали Стамбульську декларацію про Чорноморське економічне співробітництво.

  Україна головувала в ОЧЕС у першому півріччі 2013 року.