• In English
 • Попри здорожчання ліків та засобів медичного призначення МОЗ України проводить процедури державних закупівель
  опубліковано 23 червня 2014 року о 10:40

  Протягом квітня-травня 2014 року МОЗ України в доволі складних соціально-економічних умовах проводилася активна робота з підготовки проведення тендерних торгів з закупівлі лікарських засобів та засобів медичного призначення.

  Задля повного подолання корупційних схем, що раніше мали місце в держзакупівлях, новою командою МОЗ України, зокрема, було здійснено глибокий кількісний та якісний аналіз вартості та потреб регіонів в закупівлі лікарських засобів та засобів медичного призначення. У короткий термін були проаналізовані заявки, що були надіслані з регіонів, опрацьовано робочими групами тендерну документацію тощо.

  Попри проведену роботу, соціально-економічна ситуація, що склалася в Україні на початку року та девальвація національної валюти, негативно відобразилася на державних закупівлях, що проводить МОЗ України.

  На жаль, перші розкриття конкурсних пропозицій показали, що ціни на лікарські засоби та засоби медичного призначення здорожчали від 40 до 120 відсотків, хоча деякі пацієнтські та громадські організації неодноразово заявляли про начебто досягнуті домовленості із дистриб’юторами та фармацевтичними виробниками про стабілізацію цін для держзакупівель на рівні 2013 року.

  Незважаючи на «позитивні» заяви пацієнтських та громадських організацій, МОЗ України було оголошено 14 конкурсних торгів за відповідними напрямками на загальну суму понад 537,5 млн грн. Це закупівля імунобіологічних препаратів, лікарських засобів для дітей, хворих на вроджені імунодефіцити, імуноглобулін, ліки для хворих на хронічні вірусні гепатити, тест-смужки до глюкометрів, лікарські засоби для лікування дітей, хворих на резистентну форму ревматоїдного артриту тощо.