• In English
 • Експерти очікують економічного зростання у наступному році
  опубліковано 20 червня 2014 року о 11:24

  За висновками економічних експертів перші позитивні сигнали у вигляді відновлення економічного зростання очікуються вже у наступному році.  

  «Економічне зростання у 2015 році за базовим сценарієм прогнозується на рівні 1,7%, яке головним чином відбуватиметься за рахунок поступового відновлення позитивної динаміки розвитку в усіх трьох складових попиту (споживчому, інвестиційному, зовнішньому)», - повідомила заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування – начальник відділу національних рахунків Валерія Войтенко. При цьому підкресливши, що безумовно, для досягнення такого зростання необхідно докласти значних зусиль.

  Про це йшлося на зустрічі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з експертами Morgan Stanley, Pine River, Mangart, Bluecrest та EMSO Partners, на якої зокрема було обговорено поточну ситуації в економіці країни, прогнозні оцінки на короткострокову перспективу, а також можливі ризики прогнозу.

  «За підсумком І кварталу 2014 року порівняно з відповідним періодом попереднього року обсяг реального ВВП зменшився на 1,1%, що зумовлено пригніченою виробничою, інвестиційною та експортною активністю в країні», – зазначила Валерія Войтенко.

  За її словами, при цьому, як і у попередньому році, фактично єдиним чинником підтримки економічної активності виступав внутрішній споживчий попит, але існуючі структурні диспропорції в економіці послаблюють його позитивний вплив.

  Нагадаємо, що наприкінці березня поточного року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України відповідно до якої передбачається скорочення ВВП в поточному році на рівні 3%, а також Мінекономрозвитку разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробило та наприкінці травня подало проект Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2015 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки на розгляд до Кабінету Міністрів України.

  Також Валерія Войтенко зауважила, що загалом процес підготовки проекту Прогнозу включає «широке обговорення прогнозу». Так, нещодавно відбувся семінар з макроекономічного прогнозування, метою якого є визначення об’єктивного бачення перспектив розвитку національної економіки.

  Крім того, було зазначено, що прогнозні макропоказники обговорюються з експертами різних міжнародних організацій, у т.ч. в рамках проведення робочих консультацій з МВФ.