• In English
  • Олександр Сич: Уряд докладе всіх зусиль, аби забезпечити права абітурієнтів Луганщини та Донеччини на вищу освіту
    опубліковано 19 червня 2014 року о 19:09

    «Організовуючи вступну кампанію до вищих навчальних закладів у Донецькій та Луганській областях, потрібно мінімізувати проблеми, спричинені агресією Росії, та забезпечити абітурієнтам реалізацію їхнього права на рівний доступ до вищої освіти». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич на нараді з проблемних питань проведення вступної кампанії у ВНЗ Донецької та Луганської областей за участю представників Міністерства освіти і науки, Українського центру оцінювання якості освіти, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції та низки міністерств, що мають у своєму підпорядкуванні виші, розміщені у згаданих областях.

    Учасники наради дійшли висновку, що в поточних умовах слід переглянути терміни проведення вступної кампанії вишами Донеччини та Луганщини. «Міністерству освіти і науки рекомендовано подовжити терміни зарахування вступників до ВНЗ Донецької та Луганської областей до вересня 2014 р. та забезпечити внесення відповідних змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 р.», - наголосив Віце-прем’єр. Окрім того, МОН отримало доручення передбачити можливості вступу військовослужбовців, що беруть участь в антитерористичній організації, до вишів на пільгових умовах.

    На думку Віце-прем’єра, не можна допустити ані спекуляцій на проблемі вступної кампанії у вищезгаданих регіонах, ані збоїв у функціонуванні системи вищої освіти загалом. «Уряд та Міністерство освіти і науки докладатимуть усіх зусиль для того, аби абітурієнти Луганської та Донецької областей мали змогу вступити до вишів і вчитися, а навчальні заклади, своєю чергою,– здійснити набір студентів. Особливу увагу слід приділити інформуванню учасників вступної кампанії про зміни, які в ній відбудуться», – додав Олександр Сич.