• In English
 • Міненерговугілля працює над забезпеченням ефективної роботи вугільної галузі
  опубліковано 19 червня 2014 року о 17:14

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості з початку року здійснило комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної роботи вугільної промисловості. У середньостроковій перспективі у Міністерстві розраховують вивести роботу українських шахт на сталий розвиток. На цьому наголосив Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков під час брифінгу в Кабінеті Міністрів у четвер, 19 червня.

  «Зараз ми працюємо над програмою розвитку вугільної галузі з точки зору її реформування. Робота спрямована на те, щоб вивести шахти на беззбитковість упродовж 4-5 років», - заявив Перший заступник Міністра.

  Він наголосив, що у цьому процесі серйозно вивчається світовий досвід реформування вугільної промисловості.

  «Наше основне завдання – робота на перспективу, щоб шахтарі мали роботу не тільки сьогодні, але й через 5-10 років», - наголосив Юрій Зюков.

  За його словами, за останній період уже вдалося здійснити ряд кроків і вивільнити суттєві кошти, які спрямовуються як на розвиток вугільних підприємств, так і на соціальне забезпечення шахтарів.

  Зокрема, зазначив Юрій Зюков, за прямими договорами між шахтами і державними підприємствами ДП «Вугілля України» в травні споживачам реалізовано понад 1 млн. тонн вугілля на загальну суму більше 1 млрд. грн. Крім того, розпочала роботу біржа, через яку реалізовано 400 тис. тонн вугілля марки «Г». Перший заступник пояснив, що це профіцитне вугілля, і зараз воно вперше за чотири роки реалізовано за ринковими цінами, у тому числі і на експорт.

  «При цьому Міністерство докладає максимум зусиль, щоб видобуте вугілля було стовідсотково оплачене, що дозволяє зберегти робочі місця і в повному обсязі виплачувати зарплату», - зазначив Юрій Зюков. Він додав, що своєчасно виплачується зарплата і на тих шахтах, які перебувають сьогодні в реструктуризації, – а це близько 7 тис. робітників, заробітний фонд яких складає 198 млн. грн.

  «Завдяки забороні реалізації вугілля в рядовому вигляді і ліквідації тіньових схем нам вдалося знизити собівартість видобутку вугілля. Це дозволило зняти навантаження з бюджету на 180 млн. грн. на даний момент і спрямували ці кошти на капітальне будівництво. Тобто з бюджету проїдання, який йшов тільки на зарплату, ми починаємо займатися розвитком, підготовкою нових робочих місць», - заявив Перший заступник Міністра.

  Продовжується реалізація програм, спрямованих на забезпечення стабільності: введено жорсткий контроль якості вугілля, яке відвантажується споживачам; вперше за останні 5 років розпочата через ГП «Вугілля України» реалізація сортового вугілля, в тому числі і на експорт -  понад 30 тис. тонн (35 млн. грн.) в місяць; укладено прямі контракти з металургійними комбінатами, усунувши посередників; проведена робота зі світовими металургійними компаніями в частині забезпечення їх українським вугіллям і залучення іноземних інвестицій тощо. «Ці заходи дозволили збільшити вартість реалізації вугілля із 600 грн. до 900 грн., що дає нам можливість до кінця року отримати понад 500 млн. грн.», - підкреслив Юрій Зюков.

  Також проведена робота зі зниження цін на матеріали і обладнання, що забезпечить до кінця року економію 300 млн. грн. А проведена ревізія і відмова від ряду непотрібних послуг дозволяє заощадити ще майже 200 млн. грн.

  «Тому ті заходи, які ми запланували, дають нам впевненість у тому, що шахти будуть працювати, шахтарі будуть добувати вугілля і матимуть стабільну роботу. Без вугілля Україні неможна. І Уряд зробить все зі своєї сторони, щоб шахтарі це відчували і могли спокійно та впевнено працювати», - підсумував Юрій Зюков.