• In English
 • Юрій Продан виступає за посилення охорони об'єктів газотранспортної інфраструктури для запобігання диверсіям
  опубліковано 19 червня 2014 року о 11:57

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан наголошує на необхідності посилити охорону об’єктів газотранспортної інфраструктури задля запобігання можливим диверсіям.

  Про це Міністр зазначив у листі до Єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера.

  «Ми посилюємо охорону об’єктів газотранспортної інфраструктури задля запобігання можливим диверсіям. На жаль, у даній ситуації ми оцінюємо ризик таких диверсій як дуже високий», - пояснює Міністр.

  Юрій Продан поінформував, що попри заклики Єврокомісара до російської сторони щодо запобігання ескалації проблеми, ВАТ «Газпром» у понеділок 16 червня о 9:00 за київським часом припинив подачу природного газу в Україну.

  «Звичайно, це створює екстремальну ситуацію у забезпеченні природним газом українських споживачів і сталого транзиту газу до країн ЄС. Але ми, як і обіцяли, будемо намагатися забезпечити надійність та безперервність такого транзиту. Ми будемо це робити доти, доки для цього буде технологічна можливість», - запевнив Юрій Продан.

  Крім того, Юрій Продан звернувся до Єврокомісара з пропозицією сформувати відповідну оперативну групу з представників ЄС, які б могли пересвідчитись безпосередньо на газовимірювальних станціях та у диспетчерських пунктах, що українська сторона виконує свої зобов’язання із транспортування природного газу до країн ЄС.

  У завершення листа Міністр Юрій Продан висловити подяку Єврокомісару з питань енергетики Гюнтеру Еттінгеру і представникам Єврокомісії за зусилля, направлені на розв’язання існуючої проблеми щодо постачання природного газу.

  «Поки що ми не досягли згоди з третьою стороною переговорів. Єдина причина – відсутність налаштування російської сторони на конструктивний підхід. Але ми і надалі готові продовжити наші спільні зусилля задля подолання кризи», - зазначив Міністр Юрій Продан.