• In English
 • У Національному університеті оборони, який відзначає 100-літній ювілей, відбувся випуск слухачів
  опубліковано 18 червня 2014 року о 13:38

  Сьогодні, 18 червня, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся випуск слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки, а також пройшли урочисті заходи, присвячені 100-річному ювілею початку підготовки військових фахівців в навчальних корпусах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

  В урочистостях взяв участь Президент УкраїниВерховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко, виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль, керівний склад оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, а також глава Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет. 

  Глава держави привітав офіцерів із закінченням навчання та зі 100-річним ювілеєм початку підготовки військових фахівців у навчальному закладі.

  «Сто років тому в Києві на історичному місці, яке назвали Кадетським Гаєм, була започаткована естафета військової освіти, славних офіцерських традицій та ратних справ. І я, і весь Український народ віримо в вас, дорогі генерали, офіцери, дорогі випускники, та покладаємо на вас надію. І я впевнений, я знаю – ми будемо пишатися вами! Слава Україні!» – зазначив Петро Порошенко.

  Президент України підкреслив, що зараз відновлення боєздатності української армії є головним пріоритетом для влади.

  «Я можу вас запевнити: і для мене, і для українського уряду, і головне – для українського народу армія є і буде пріоритетом номер один», – заявив Глава держави.

  Петро Порошенко вручив випускникам університету оперативно стратегічного рівня золоті медалі та дипломи з відзнакою. А виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль нагородив перехідною шаблею часів Богдана Хмельницького кращого випускника оперативно-тактичного рівня підготовки майора Євгена Кіяшка. Надзвичайний і Повноважний Посол Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пан Саймон Сміт вручив меч королеви Великої Британії кращому випускнику оперативно-стратегічного рівня підготовки полковнику Валерію Залужному.

  Випускники виголосили урочисту клятву випускника Національного університету оборони України. Після цього в навчальних корпусах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського відбулося заохочення групи офіцерів та працівників ЗС України з нагоди 100-річного ювілею початку підготовки військових фахівців наказами Міністра оборони України та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.  

  За результатами державної атестації та згідно з рішенням Державної екзаменаційної комісії 134 випускники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського отримали дипломи магістра, 16 з яких – з відзнакою. Троє слухачів отримали диплом з відзнакою та золотою медаллю.