• In English
 • Сім українських авіакомпаній отримали права на виконання з Києва міжнародних рейсів та польотів до регіонів
  опубліковано 18 червня 2014 року о 12:20

  Семи українським авіаційним перевізникам надано права на експлуатацію в регулярному сполученні 23 внутрішніх та 29 міжнародних повітряних ліній. Відповідне рішення Комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації повітряних ліній затверджено наказом Міністерства інфраструктури від 10 червня 2014 року № 242.

  Відтак, розглянувши подані заяви, Комісія надала права авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» у регулярному міжнародному сполученні виконувати повітряні перевезення з Києва до Нахічеваня та Ленкораня (Азербайджан), а також із Харкова та Львова до Батумі (Грузія).

  «Дніпроавіа» надано право здійснювати регулярні рейси за 20 лініями з регіональних аеропортів Харків, Івано-Франківськ та Дніпропетровськ. Програму польотів за наданими правами цей перевізник розпочав вже цього місяця. Зокрема «Дніпроавіа» дозволено здійснювати авіаперевезення з Харкова до Єревана (Вірменія), Тбілісі, Батумі і Кутаїсі (Грузія), Бургаса і Варни (Болгарія), Баку (Азербайджан), Москви (РФ), з Івано-Франківська – до Відня (Австрія), Варни і Бургаса (Болгарія), Тель-Авіва (Ізраїль), Мілана (Італія), Риги (Латвія), Гамбурга (Німеччина), Бухареста (Румунія), Варшави (Польща) і Санкт-Петербурга (РФ), з Дніпропетровська – до Бургаса та Варни (Болгарія).

  Авіакомпанія «Ян Еір» отримала право на міжнародні польоти з Києва до Ларнаки (Кіпр) і Батумі (Грузія), на внутрішні – з Києва до Одеси і Харкова.

  Перевізнику «UmAir» дозволено експлуатувати маршрут з Києва до Багдада (Ірак).

  «Мотор Січ» отримала право на виконання рейсів до столиці України із Запоріжжя, Ужгорода, Луганська, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Донецька, Херсона.

  Крім того, у внутрішньому сполученні виконувати польоти за 11 повітряними лініями отримала право авіакомпанія «Атласджет Україна» - з Києва до Львова, Одеси, Дніпропетровська, Запоріжжя, Тернополя, Харкова, Херсона, Чернівців, Донецька, Луганська та Сімферополя.

  Компанія «Урга» вже з 18 червня розпочинає польоти за наданим правом експлуатувати лінію Київ-Львів.

  Також комісія надала права авіакомпаніям «Урга» та «Крунк» на виконання польотів за межами України.

  Нагадаємо, до складу Комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації повітряних ліній входять представники Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби. Комісія допускає авіаперевізників до конкретних повітряних ліній відповідно до Порядку надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній.

  Зауважимо, задля уникнення неправильного трактування засобами масової інформації, відповідно до наданих Комісією прав на експлуатацію повітряних ліній кожен перевізник формує програму польотів, графік відкриття і виконання рейсів з урахуванням НОТАМ Державіаслужби (йдеться про чинну тимчасову заборону польотів до аеропортів Сімферополя, Донецька та Луганська).