• In English
 • Росія відмовилася від газових переговорів перед підписанням економічної частини Угоди з ЄС, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 17 червня 2014 року о 12:40

  «Уся ця вакханалія з приводу газу була влаштована перед візитом Президента України до Брюсселя, де він буде підписувати економічну частину Угоди з Європейським Союзом», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи в Парламенті у вівторок, 17 червня.

  Арсеній Яценюк нагадав, що було проведено кілька раундів переговорів з газового питання у тристоронньому форматі за участю Комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, Глави Уряду України, голови правління НАК «Нафтогаз», Міністра енергетики та вугільної промисловості України і голови правління російського «Газпрому».

  Прем’єр-міністр наголосив, що Україна і Європейський Союз мали спільну позицію щодо підписання газової угоди: «Ми напрацювали пакет, який є прийнятний для України, адекватний для Європейського Союзу і абсолютно ринковий для російського «Газпрому». Було прийнято рішення, щоб ціна на газ формувалася як пакетна і складалася з двох частин: у так званий низький сезон ціна на газ - 300 доларів за тисячу кубічних метрів газу. У високий – опалювальний сезон, ціна на газ – 385 доларів. Це повністю ринковий підхід».

  Українська сторона погодилась далі продовжувати розрахунки з російським «Газпромом»: «Ми були готові при умові підписання ринкового пакету здійснити платіж у розмірі 1 мільярда доларів США, а далі загальний обсяг коштів, які ми повинні заплатити російському «Газпрому», поділити рівними частками до кінця поточного року і з нарахуванням на кожну частку 6% річних як плату за фактичний кредит, що було підписано в минулому році між «Нафтогазом» і російським «Газпромом».

  «Усвідомлюючи, що така ціна є тимчасовою, ми домовилися про необхідність визначення остаточної ціни в Стокгольмському суді, і така позиція була підтримана Європейською комісією. Ми встановлюємо тимчасовий механізм «300 і 385», ідемо в суд, і в Стокгольмі вирішують. Якщо «Газпром» неправий - вони нам доплатять, якщо ми неправі – ми доплатимо «Газпрому», - сказав Глава Уряду

  Проте, підкреслив Глава Уряду, незважаючи на запропоновані підходи, Росія відмовилася від переговорів як таких: «На превеликий жаль, що й очікувалось, Російська Федерація відмовилася від реального проведення переговорів».

  Арсеній Яценюк наголосив, що, на думку Уряду України, газова угода є частиною російського плану зі здійснення агресії по відношенню до української держави: «Це частина плану, що передбачає цілий ряд заходів по знищенню української незалежності і державності. Це розпочалося з анексії Криму, з дестабілізації ситуації в Донецьку і Луганську, це фінансування терористів на території Східної України, засилка бандитів з боку Росії на територію Донбасу, передача зброї, техніки, здійснення газового тиску на українських споживачів, економічна блокада України через блокування двохсторонніх торговельно-економічних відносин і через фінансовий тиск. Ось план Росії».

  «Росія не може ніяк зрозуміти, що Україна – незалежна держава, і не Росії визначати, куди нам іти. А йдемо ми в Європейський Союз», - сказав Глава Уряду.

  «Я не здамся без бою. Будемо вибивати ту ціну, яка є ринкова, чесна і справедлива», - підкреслив Арсеній Яценюк.