• In English
 • МВС: Процедуру технічного огляду можливо відновити тільки після обговорення з громадськістю
  опубліковано 17 червня 2014 року о 12:16

  Учора окремі ЗМІ неправильно інтерпретували слова начальника департаменту ДАІ МВС України Анатолія Сіренка щодо повернення технічного огляду для приватних авто. Поспішили з обвинуваченнями і деякі політики. Між тим, очільник Державтоінспекції на брифінгу в Кабінеті Міністрів зауважив, що технічний огляд транспортних засобів необхідний як складова безпеки руху.

  Анатолій Сіренко зазначив, що зараз триває обговорення даного питання з громадськістю. Висновки, зауваження та пропозиції будуть оприлюднені на фінальному етапі Загальнонаціонального Форуму з безпеки дорожнього руху, що планується до проведення на початку липня.

  «Дорогами України повинен їздити справний транспорт, який буде слугувати для комфортного перевезення пасажирів, а не створювати додаткове джерело небезпеки для інших учасників дорожнього руху, - зазначив Анатолій Сіренко. - Безперечно мова не йде про відновлення проходження техогляду в тому вигляді, в якому він існував раніше. Зараз ми вивчаємо досвід інших країн, аналізуємо можливість впровадження європейської практики та відповідні зміни до українського законодавства».

  У МВС нагадали, що на сьогодні в країнах ЄС діє директива №2009/40/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 6 травня 2009 року «Про перевірки придатності експлуатації автомобілів та автопричепів». Згідно даного нормативного акту у кожній державі-члені транспортні засоби, зареєстровані на території даної держави, та їхні причепи і напівпричепи повинні підлягати періодичним перевіркам на придатність до експлуатування згідно з цією директивою.

  Водночас, ДАІ у жодному разі не виступає за обов’язкове повернення проходження процедури техогляду до своєї компетенції. Проведення технічного огляду можливе будь-якою структурою, що має відповідне оснащення та технічні можливості.