• In English
 • Припинення постачання газу з Росії жодним чином не вплине на звичайних споживачів, - керівник "Нафтогазу"
  опубліковано 16 червня 2014 року о 18:24

  Припинення постачання газу з Росії жодним чином не вплине на звичайних споживачів. Про це заявив Голова правління НАК „Нафтогаз України” Андрій Коболєв сьогодні, 16 червня, після засідання Уряду.

  «Що стосується можливості «Нафтогазу» постачати зараз газ - газ видобувається, газ в сховищах є», - запевнив Андрій Коболєв.   

  Керівник Нафтогазу зазначив, що перемовини з російською стороною йшли дуже довго, однак, на жаль, домовитися не вдалося.

  «Наші російські партнери зайняли некоректну позицію, те, що вони пропонують, є апріорі неприйнятним», - зазначив Андрій Коболєв, наголосивши, що неприйнятною є, перш за все, не стільки ціна, як пропозиція російської сторони, яка дозволяє Уряду Російської Федерації в односторонньому порядку регулювати ціну газу для України. Рівень ціни також є занадто високим. Все це зробило подальші перемовини неможливими.  Україна погодилася на спільну пропозицію, яку було підготовлено і опрацьовано спільно з Єврокомісією, однак, на жаль, ВАК «Газпром» цю пропозицію відкинув, відмовившись від мирного врегулювання питання. Тож Україна  сьогодні має відключення газу для споживачів. Водночас подано позов до Стокгольмського арбітражу. Далі будуть перемовини з європейцями щодо зміни схеми постачання газу, зокрема придбання його у європейських компаній, що може бути значно дешевше, аніж в Росії.

  «Що стосується цін для звичайних споживачів, то тут буде публічна дискусія щодо того, який рівень ціни адекватний і справедливий для сплати українськими споживачами. І це не залежить від наших відносин з «Газпромом», - сказав Андрій Коболєв, додавши, що наразі цей рівень ціни є трохи нижчим, аніж в Російській Федерації.

  При цьому він наголосив, що це жодним чином не пов’язано з імпортом, «це суто внутрішня дискусія».

  «І насправді наша висока залежність від російського газу частково є наслідком політики, коли внутрішнє видобування газу через надто низьку ціну було невигідним», - сказав керівник «Нафтогазу». За його словами, якщо «Укргазвидобування» продає газ по 50 дол. за тис. куб. м, а імпортна ціна в найкращому випадку буде 258,5 дол., то нелогічно власній компанії продавати газ за такою ціною.  Тож на сьогодні, на переконання керівництва «Нафтогазу», дискусія щодо ціни на газ для споживачів як ніколи на часі. При цьому Андрій Коболєв зазначив, що стосовно соціально вразливих верств населення існують дієві механізми захисту. А з точки зору «розвитку видобутку це могло б дати поштовх».