• In English
 • Інтеграція української енергосистеми в загальноєвропейську забезпечить додатковий притік інвестицій на рівні 4-5 млрд. дол.
  опубліковано 16 червня 2014 року о 16:16

  Інтеграція української енергетичної системи в загальноєвропейську забезпечить додатковий притік інвестицій на рівні 4-5 млрд. доларів. Про це повідомив заступник Міністра енергетики і вугільної промисловості, голова робочої групи з питань організаційно-технічних заходів для підготовки Об'єднаної енергетичної системи України до роботи з об'єднанням енергосистем європейських держав Вадим Улида.

  За словами Вадима Улиди, інтеграція української енергосистеми в загальноєвропейську до 2017 року дозволить створити умови для входження України до енергетичного ринку країн ЄС та вирішити багато завдань, які стоять сьогодні перед Урядом.

  "По-перше, це питання енергетичної безпеки і диверсифікації джерел постачання енергоресурсів. По-друге, підвищення стандартів роботи в галузі до європейських і підвищення якості енергозабезпечення споживачів електроенергією і газом. По-третє, використання існуючої енергетичної інфраструктури (генеруючих потужностей вітчизняних електростанцій, ліній електропередач, газотранспортної системи та підземних сховищ газу), які в повній мірі не використовуються", - підкреслив аступник Міністра.

  Для того, щоб Україна вже за три роки стала частиною енергетичного ринку Європи буде проведено модернізацію вітчизняної енергетики.

  "Проект дозволить залучити близько $4-5 млрд. іноземних інвестицій в українську економіку і дасть поштовх для створення нових робочих місць. Мова йде про оновлення ГТС і всієї енергетичної інфраструктури", - зазначив Вадим Улида. 

  Внаслідок інтеграції в загальноєвропейську систему Україна отримає можливість стати новим регіональним енергетичним центром.

  "В нас є для цього всі умови, і по експорту електроенергії, і по транзиту та зберіганню газу. Енергетика має стати локомотивом української економіки, який приведе країну в ЄС. І сьогодні ми фактично готуємо технологічну і економічну основу для інтеграції України в Європейський союз", - підсумував заступник Міністра. 

  Нагадаємо, 4 червня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України видало Наказ "Про забезпечення реалізації проекту інтеграції Об'єднаної енергетичної системи України до об'єднання енергетичних систем країн ЄС", яким передбачається створити умови для синхронізації енергетичних систем України та Євросоюзу до завершення четвертого кварталу 2016 року. Наказом також створено Робочу групу з питань організаційно-технічних заходів на чолі з Вадимом Улидою.