• In English
 • Інтерес іноземних інвесторів до України залишається на високому рівні, – представники посольств
  опубліковано 16 червня 2014 року о 12:17

  В Американській торговій промисловій палаті (ACC) Перший заступник Голови Держінвестпроекту Кирило Бондар та понад 20 міжнародних представництв в Україні (Іспанії, США, Кореї, Франції, Мексики, Польщі, Аргентини) проаналізували інвестиційні можливості та переваги аграрного, автомобільного, IT секторів, розвитку сфери альтернативної енергетики. А також  обговорили погляди та пріоритети держави на ці напрями.

  Кирило Бондар розповів про перспективи та переваги інвестування в українські проекти вищезгаданих напрямів. Особливо зацікавило учасників питання розвитку альтернативної енергетики.

  «За минулий рік відновлювані джерела енергії в загальному обсязі виробництва електроенергії зросли удвічі з 0,32% (2012 р.) до 0,64% (2013 рік). А темп зростання енергії вітру за 2013 рік становить уже 56%», – зауважив перший заступник Голови.

  Май Абраін, радник з торгово-економічних питань посольства Іспанії в Україні, також відзначила тенденції розвитку зеленої енергетики в Україні, зокрема підвищення локальної складової, можливість поступового зниження «зеленого тарифу». Однак, за словами М. Абраін, більшість іноземних інвесторів турбує нинішні умови реалізації подібних проектів, в які обов’язково має входити 50% української долі.

  Вона відзначила, що для таких проектів основою є не будівельна робота, а технології та обладнання, якого в Україні, на жаль, поки що немає. Такий бар’єр відштовхує іноземців інвестувати в українські проекти. В ідеалі вони хочуть зайти в сектор і в повному обсязі реалізувати проект.

  Ніколас Бердж, керівник торгівельно-економічного відділу Представництва ЄС в Україні, порушив проблему прав інтелектуальної власності, яка створює перешкоди до капіталізації в ІТ-сфері. Також він наголосив, що Україні необхідно виокремлювати не лише ті сфери, які держава визначила пріоритетними, а й інші перспективні напрями. Так, інвестори готові вкладати гроші в українські проекти сфери машинобудування, аерокосмічної галузі, літакобудування.

  Усі присутні висловили нагальну необхідність провести глобальну інвестиційну конференцію в Україні. Кирило Бондар висловив  бажання Держінвестпроекту виступити організатором такої конференції в жовтні-листопаді 2014 року.