• In English
 • Кіровоградщина придбала для середнього десантного корабля українських ВМС "Кіровоград" сучасну радіолокаційну станцію
  опубліковано 13 червня 2014 року о 18:13

  13 червня на середньому десантному кораблі “Кіровоград” з робочою поїздкою побувала делегація Кіровоградської області на чолі з Головою ОДА Олександром Петіком. Гості з Кіровоградщини, яка багато років здійснює шефство над кораблем, поспілкувалися з командуванням і екіпажем, ознайомилися з устроєм “Кіровограда”, службою і побутом військових моряків в Одесі.

  «Ми приїхали, щоб продемонструвати вам свою підтримку, щоб ви відчували: вся Кіровоградщина, вся Україна покладається на вас, так само як і на тих хлопців, які на суходолі захищають незалежність і конституційний устрій нашої країни, - зазначив Голова Кіровоградської ОДА Олександр Петік, звертаючись до екіпажу. - Ми привезли вам радіолокаційну станцію, а це, фактично, очі і вуха корабля. Сподіваємося, вона стане дуже важливою компонентою у справі забезпеченні боєздатності “Кіровограда”.

  Губернатор додав, що станція є сучасною, її вартість складає близько 60 тис. грн.

  «У ВМС України кілька кораблів мають устаткування такого рівня, а у “Кіровограда” тепер є найновіша станція, яка допоможе нести службу, і якщо доведеться навіть прийняти бій, то це дозволить нашим морякам більш фахово виконати завдання, які на них покладено, - зазначив керівник області. 

  У свою чергу тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу – першого заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Андрій Тарасов подякував шефам за візит і сучасну техніку, що, на його переконання, також додасть морякам бойового духу.

  «Увага з боку Кіровоградської області нам суттєво допомагає в службі. Протягом практично 20 років область надала допомогу кораблям і підрозділам ВМС на суму близько 2 млн. грн.», - сказав контр-адмірал Андрій Тарасов.

  Допомога з придбанням кораблю РЛС стала дуже в нагоді, оскільки на “Кіровоград” чекають нові відповідальні завдання, і станція значною мірою підвищить можливості корабля в спостереженні, забезпеченні навігаційної безпеки плавання, своєчасному виявленні надводних цілей тощо.

  Голова Кіровоградської ОДА і тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу - першого заступника командувача виду ЗС України також висловили впевненість, що шефську співпрацю між регіоном і ВМС буде продовжено.