• In English
 • У МОЗ України відзначили кращих медиків
  опубліковано 13 червня 2014 року о 14:44

  13 квітня 2014 року у Міністерстві охорони здоров’я України відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника.

  Олег Мусій зауважив, що у цьому році День медика проходить у особливому форматі, без святкувань, оскільки зараз для України дуже непростий час, майже кожного дня гинуть люди.

  «Ми покликані оберігати і рятувати життя. Ті, хто зараз на передовій рятують державу, наше майбутнє, нашу цивілізацію, потребують нашої допомоги. І тому на нас покладено додаткову професійну і моральну відповідальність. Сил і відповідальності також потребує щоденна кропітка робота медиків України у всіх медичних закладах», - сказав він.

  Від імені Міністерства Олег Мусій подякував медикам за високий професіоналізм та запевнив, що докладе зусиль для того, щоб ця надважлива професія, у результаті побудови нової національної системи охорони здоров’я, набула належного статусу у суспільстві. Міністр висловив теплі слова на адресу медиків, які пліч-о-пліч із ним працювали у Медичній службі Штабу національного спротиву. «Ви є взірцем, за три місяці ви зуміли переломити ставлення громадськості до медиків та підняти авторитет професії на високий щабель. Хочу щоб ми спільно, маючи приклад самовідданої праці медиків на Майдані і в лікарнях, примножили ці здобутки на благо нашого народу», - сказав він.

  Міністр наголосив, що багато медичних працівників постраждали і зараз є незахищеними на сході України. «Тому Україна під час Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації здоров’я виступила з ініціативою удосконалення Женевських конвенцій у розрізі посилення захисту медиків та забезпечення гарантій збереження їхнього здоров’я і життя під час виконання професійних обов’язків. Більше 160 країн світу підтримали пропозицію України попрацювати у цьому напрямку.

  Олег Мусій підкреслив, що час переходити до нового розуміння стандартів діяльності медичних працівників. «Морально-етичні стосунки потрібно повернути у нашу професійну діяльність, необхідно керуватись Етичним кодексом лікаря України», - сказав Міністр. Він також наголосив на необхідності посилення ролі в управлінні галуззю самоврядних професійних організацій.

  Міністр повідомив, що МОЗ вперше за історію звернулося до голів всіх церков і релігійних організацій з проханням у День медичного працівника провести молитву за те, щоб Божа сила завжди допомагала медичним працівникам. «Абсолютно всі церкви нас підтримали», - сказав Олег Мусій.

  Перший заступник Міністра Руслан Салютін подякував за роботу співробітникам Міністерства та управлінь і департаментів охорони здоров’я на місцях. «Ваша робота є взірцем для співробітників багатьох міністерств і відомств, ви є справжніми державними службовцями. Від вашої роботи залежить стан медицини країни», - зазначив він.

  Заступник Міністра - керівник апарату Василь Лазоришинець сказав: «Ми всі пам’ятаємо як непросто було працювати лікарям на Майдані. Сьогодні у надзвичайно складних умовах медики працюють у Донецькій та Луганській областях. Вони повертають у лави практично всіх поранених українських бійців, так само як це відбувалося під час Другої світової війни – завдяки медикам у стрій повернулися понад 80% поранених». Він також наголосив на необхідності сумлінного виконання управлінцями від медицини своїх обов’язків, адже неправильне рішення чиновника може призвести до втрати великої кількості людських життів. «Нас величезна армія – понад мільйон і ми маємо пишатися тим, що ми - медики», - сказав він.

  Олег Мусій побажав всім медикам країни та апарату Міністерства міцного здоров’я, родинного затишку та миру. Також привітання надіслали Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов і Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич. Кращих медиків та працівників центрального апарату МОЗ Олег Мусій нагородив Грамотами та Подяками Міністерства охорони здоров’я України.