• In English
 • Держінвестпроект допомагатиме розвивати сферу hi-tech в Україні
  опубліковано 13 червня 2014 року о 12:54

  Перший заступник Голови Держінвестпроекту Кирило Бондар та директор Департаменту нацпроектів Юрій Гусєв провели ділові переговори з представниками ізраїльського hi-tech бізнесу – організатором інвестиційної діяльності між Україною та Ізраїлем, представником ізраїльсько-українського центру високих технологій Євгеном Шульгіним, членом спостережної ради ПАТ ”Банк «Національні інвестиції” Борисом Баряхом.

  Основною темою обговорення було налагодження співпраці в сфері hi-tech між Ізраїлем та Україною, зокрема створення Українсько-ізраїльського фонду високих технологій.

  Борис Барях відзначив, що є низка людей, вихідців із України, які багато років працюють  в сфері hi-tech в Ізраїлі і хочуть свій чималий досвід привнести в Україну. «Ми прагнемо розвивати в Україні ізраїльські проекти, і для цього маємо багато талановитих спеціалістів, які здатні робити потужні hi-tech продукти. Однак поки що вони не мають відповідних умов і їхні знання та таланти не можуть використовуватися  сповна», - сказав він.

  Євгеній Шульгін, який понад 15 років розвиває hi-tech індустрію в Ізраїлі, вже три роки спостерігає за стартапами в IT-індустрії України. «Я бачу дуже якісні кроки на перспективу, але для того, щоб hi-tech, як сфера високих технологій почала ефективно працювати в  Україні, необхідно правильно налагодити співпрацю з ізраїльськими партнерами, які в цьому напрямі мають чималі здобутки», - наголосив Є. Шульгін.

  Він додав, що ізраїльські компанії мають власну специфіку в співробітництві, тому й виникла ідея створення Українсько-ізраїльського фонду високих технологій, який допоможе реалізувати всі ініціативи.

  «Необхідний регуляторний орган, який від імені влади надаватиме певні гарантії. І цей орган має інформувати гравців ринку в Україні та Ізраїлі, піднімати крупні компанії в обох країнах, підтримувати комунікацію з ізраїльським та українським посольством», - запропонував Є. Шульгін.

  Кирило Бондар відзначив, що Держінвестпроект України готовий на своєму рівні підтримувати та просувати такий проект. «Агентство  – це інструмент для інвестора з набором визначених функцій. Так, Держінвестпроект може входити в оглядову раду, сприяти в організації низки інвестиційних заходів та бути майданчиком для формування й обговорення різноманітних ідей, які спрямовані на розвиток інвестиційної сфери України», - сказав К. Бондар. Він додав, що для проштовхування таких проектів Держнівестпроект виступає зручним медіатором.

  Олександр Озеран, представник Державної інвестиційної компанії, відзначив, що Держінвестпроект вже має досвід створення в Україні подібного фонду - Global Technology Foundation, в який увійшов BIONICHill.

  «Ми були задіяні в концептуальній розробці фонду та в його становленні. Це фонд, який надає стартапам гранти на етапі проекту продукту, створення прототипу. Йдеться пропошук талантів з оригінальними перспективними ідеями шляхом незначних грантів – $20–40 тис.», – зауважив Олександр Озеран.

  Юрій Гусєв окреслив учасникам зустрічі можливі подальші кроки співпраці та запропонував підписати меморандум про співпрацю.

  Участь у зустрічі також взяв Директор компанії Digicode Максим Маслій.