• In English
 • На Житомирщині порушником земельного законодавства сплачено до державної казни майже 140 тис. грн.
  опубліковано 13 червня 2014 року о 12:17

  Згідно з чинним Земельним кодексом України, власники земельних ділянок і землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу. Видача дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до затверджених проектів, здійснення державного нагляду за виконанням умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов’язаних із порушенням ґрунтового покриву, відносяться до компетенції Державної інспекції сільського господарства України.

  Так, фахівці Держсільгоспінспекції в Житомирській області провели планову перевірку одного з найбільших надрокористувачів у регіоні. Результати перевірки показали, що підприємством на території Коростенського району на земельних ділянках площею 12 га проведено зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу.

  Неправомірні дії призвели до того, що землям було завдано значних збитків. Так, унаслідок зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу нанесена шкода в розмірі понад 138 тисяч гривень.

  Щодо керівника підприємства-порушника було відкрито провадження у справі про адміністративне правопорушення. Відшкодування заподіяних збитків надійшло до державного бюджету України в повному обсязі.